W Tarnobrzegu będzie wyborcza "Gra o frekwencję" - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

W Tarnobrzegu będzie wyborcza “Gra o frekwencję”

0

Władze Tarnobrzega chcą zdopingować mieszkańców miasta, by wzięli udział w II turze wyborów prezydenckich. Dlatego zaproponowały swojego rodzaju konkurs.

Była „Gra o tron”, czemu nie mielibyśmy w Tarnobrzegu zorganizować „Gry o frekwencję” ? Zdecydowaliśmy, że osiedla, na których frekwencja w II turze wyborów prezydenckich będzie najwyższa, otrzymają nagrody finansowe – mówi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

Jak zapewnił prezydent, nie ma mowy o „wyborczej korupcji”, tylko o przyzwyczajenie ludzi do obywatelskich postaw, bo taką jest udział w wyborach.

Przy budżecie obywatelskim mieszkańcy mniejszych osiedli są poszkodowani, bo nawet przy mobilizacji, często nie mogą wygrać głosowania. Tu sprawa ma się inaczej. Zdecyduje frekwencja w wyborach. Najlepsze pod tym względem osiedle otrzyma 15 tys. zł na drobne, lokalne inwestycje. Drugie miejsce nagrodzimy kwotą 10 tys. zł, zaś za trzecie nagroda wynosić będzie 5 tys. zł. Takie nasze, tarnobrzeskie, „5-10-15” – mówi D. Bożek.

Zobacz także:
– Andrzej Duda w Nowej Dębie [zdjęcia]
– Wypadek na ul. Warszawskiej w Tarnobrzegu. Droga całkowicie zablokowana!
– Spotkania, warsztaty i pokazy na 17. Festiwalu Filmów NieZwykłych w Sandomierzu [zdjęcia]

II tura wyborów prezydenckich odbędzie się w najbliższa niedzielę, 12 lipca. W I turze, w Tarnobrzegu wygrał urzędujący prezydent Andrzej Duda, który otrzymał 44 procent oddanych głosów. Jego kontrkandydat w II turze, Rafał Trzaskowski, sięgnął po 31 procent głosów. Frekwencja wyniosła 62,72 procent.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.