reklama
Wakacje z Caritas tym razem dla całych rodzin - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 20 sierpnia
reklama

Wakacje z Caritas tym razem dla całych rodzin

0

Turnusy rodzinne zamiast tradycyjnych kolonii dla dzieci proponuje na tegoroczne wakacje Caritas Diecezji Sandomierskiej. Zmiana wynika z zasad sanitarnych wprowadzonych w związku z epidemią.

Zorganizowane zostaną dwa turnusy rodzinnego wypoczynku, pierwszy w dniach od 20 do 29 lipca, a drugi od 4 do 13 sierpnia W każdym będzie uczestniczyć 11 rodzin znajdujących się pod opieką diecezjalnej Caritas. Są to, jak wyjaśnił ksiądz Bogusław Pitucha, dyrektor instytucji, rodziny dysfunkcyjne, borykające się z problemami materialnymi lub patologicznymi.  

– Fakt, że mamy z nimi stały kontakt, ułatwi zorganizowanie turnusów. Wiemy bowiem, czy ktoś w ostatnim czasie przebywał za granicą, czy był objęty kwarantanną, albo chorował. Gwarantuje to bezpieczeństwo – powiedział ksiądz dyrektor.

Rodziny będą mieszkać w ośrodku wypoczynkowym Caritas w Bojanowie w województwie podkarpackim. Zostaną zakwaterowane w oddzielnych domkach, wyposażonych w aneks kuchenny.

Zobacz także:
– Mali studenci z Sandomierza zakończyli rok akademicki
– Stalowa Wola. Błonia przy rzece San zostaną dziś zalane. Zakaz wejścia
–Były prezydent Tarnobrzega opuścił więzienie!

W programie turnusów będą wyjazdy na wycieczki, integracyjne gry i konkursy, a także arteterapia, czyli plener malarski. Będzie również element edukacyjny – stalowowolscy policjanci poprowadzą spotkania na temat zagrożeń ze strony używek oraz przemocy w cyberprzestrzeni. Wszystko ma się odbywać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Plan wypoczynku uwzględnia ponadto specjalny program wzmacniający rodziny. – Z uczestnikami, zarówno z rodzicami, jak również z dziećmi i młodzieżą, będzie pracowało czterech psychologów. Będzie terapia grupowa. Ale będzie można również indywidualnie korzystać z konsultacji psychologicznych i pedagogicznych – poinformowała Simona Wójtowicz,  koordynatorka wakacyjnego programu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.