Wianki, rusałki i kwiat paproci. W Szydłowie dziś odbędzie się Noc Świętojańska - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

Wianki, rusałki i kwiat paproci. W Szydłowie dziś odbędzie się Noc Świętojańska

0

W Szydłowie, po raz trzeci odbędzie się Noc Świętojańska Organizatorzy wydarzenia zapowiadają szereg różnych atrakcji.

Miejscem imprezy będą tereny pod murami obronnymi, nad rzeczką Ciekącą. To tam rozpalone zostaną ogniska sobótkowe, a uczestnicy wydarzenia będą mogli zapoznać się z wierzeniami i wróżbami związanymi z ogniem i wodą. Rusałki rzucać będą zaklęcia i tańczyć wokół ognisk, wróżyć z żaru, popiołu i wody. W programie przewidziano też wybór najpiękniejszej panny oraz poszukiwanie kwiatu paproci.

Program artystyczny rozpocznie się o godz. 18.30 od występu dzieci z Publicznego Przedszkola w Szydłowie. Swój debiut na imprezie będzie miało, założone w marcu tego roku, Koło Gospodyń Wiejskich w Szydłowie, które zaprezentuje się z własnym stoiskiem ze smakołykami.

–  W ubiegłym roku nie dopisała nam pogoda i musieliśmy przenieść imprezę na zamek – mówi Maria Stachuczy, dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Szydłowie. – Mam nadzieję, że tym razem aura będzie sprzyjająca i będziemy mieć możliwość rzucania wianków na wodę. Dlatego uczestników imprezy zachęcamy do przyniesienia ze sobą uplecionych już wianków, bądź świeżo zerwanych, polnych kwiatów.

Można także zabrać ze sobą koce i kosze piknikowe, bo impreza ma mieć typowo rodzinny charakter.

Szydłowska Noc Świętojańska po raz pierwszy odbyła się w 2019 r. Organizatorem wydarzenia jest Miejsko-Gminnym Centrum Kultury we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Szydłów.

Noc Świętojańska zakończy się ok. godz. 23. Wstęp bezpłatny.

Fot. arch.

Zostaw odpowiedź