Wielki sukces cheerleaderek ze Staszowa w zawodach Pucharu Polski! - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 7 grudnia
ogłoszenie
reklama

Wielki sukces cheerleaderek ze Staszowa w zawodach Pucharu Polski!

0

Dwa złote i jeden srebrny medal przywiozły staszowskie cheerleaderki z zawodów Pucharu Polski PZCS, które odbyły się w niedzielę w Busku-Zdroju.

Drużyna Cheer Pink Panthers z PSP nr 3 w Staszowie, będąca członkiem Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders i Polskiego Związku Cheerleadingu Sportowego, od 4 lat startuje w zawodach na poziomie mistrzostw kraju, a także w imprezach międzynarodowych, z których niejednokrotnie przywoziła cenne trofea.

– Bieżący rok nie był dla nas łaskawy. Na dwa dni przed mistrzostwami Polski musieliśmy zrezygnować ze startu. Potem udało nam się wziąć udział w Grand Prix Polski PSCH w Tyczynie i Cegłowie, gdzie drużyna stanęła dwukrotnie na podium zdobywając „brąz” i „złoto” w kategorii cheer all girl- level 2, junior młodszy, a w kategorii cheer group stunt all girl-level 3 „brąz”, „srebro” i „złoto” – mówi Beata Rachoń, trenerka staszowksich cheerleaderek. – Niedzielny start w Pucharze Polski PZCS stał również pod znakiem zapytania. Ostatecznie doszedł do skutku i zaprezentowaliśmy się w kategorii group stunt junior młodszy-level 3 (zespoły składające się z 5 zawodników), zdobywając dwa złote i jeden srebrny medal.

Na zawodach opiekę trenerską nad drużyną sprawowała Katarzyna Wadowiec, a w rolę spottera wcieliła się jedna z mam, Dominika Jaskóła.

– W najbliższym czasie wystartujemy w International Cheerleading Championships in Kraków Polish Grand Prix PSCh 2021. Mam nadzieję, żę uda nam się powtórzyć poprzedni sukces, gdy podczas tej imprezy zdobyliśmy „złoto” drużynowe w juniorze młodszym – dodaje Beata Rachoń.

Ekipę Cheer Pink Panthers tworzą: Amelia Bania, Miłosz Bania, Zuzanna Bochenek, Oliwia Buś, Klaudia Gozdek, Amelia Jaskóła, Agata Kopacz, Zuzanna Maruszewska, Oliwia Pietras, Wiktoria Radkowska Radkowska, Sandra Rozczypała, Oliwia Skrzypek, Aleksandra Tałaj, Maja Walczyńska oraz Nadia Wadowiec.

Fot. arch.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.