Wigilia w maksymalnie 5 osób? Przedstawiono projekt rozporządzenia rządu

4

Jak wynika z nowego rozporządzenia Rady Ministrów zakaz spotkań i imprez powyżej 5 osób zostanie utrzymany do 27 grudnia. Obowiązywać będzie on zatem podczas Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia.

“Do dnia 27 grudnia 2020 r. zakazuje się organizowania imprez i spotkań od 5 osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie” – wynika z projektu rozporządzenia.

Oznacza to, że podczas Wigilii oraz Świąt Bożego Narodzenia będzie mogło przebywać w domu 5 osób. Rozporządzenie nie dotyczy domowników. Według informacji money.pl z kręgów rządowych, nowe przepisy są w tym momencie bardziej zaleceniami. Jednak w każdej chwili prawo może zacząć być egzekwowane przez policję. Strategię w tej sprawie rząd ma przyjąć w połowie grudnia.

Udostępnij
4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
1 miesiąc temu

Jestem pisiorem (niepoprawnym) ale ten pomysł jest tak głupi, że strach. Nie wolno robić prawa, którego nie da się wyegzekwować. Ludzie!

????
1 miesiąc temu

“..w każdej chwili prawo może zacząć być egzekwowane przez policję.”
Kto będzie kontrolował policja PiS-owska czy ksiądz też PiS-owski?

Janek
1 miesiąc temu
Reply to  ????

Somsiad 😉

Anna
1 miesiąc temu
Reply to  ????

Jeżeli policja i ksiądz są dla ciebie pisowskie, to znaczy mieszkasz w pisowskim państwie, tak? Puknij sie. Gdyby było pisowskie, nie nyłoby tu tych idiotów prezydentów platformerskich, którym się wydaje, że są dwa państwa polskie. Róbcie tak dalej, platformerscy “patrioci” o zabarwieju judaszowym (targowiczanie)..Wrogowie Polski tylko tego potrzebują, żebyśmy sie sami pozabijali.