Wisłostrada w Tarnobrzegu długo nie "wytrzyma". Konieczna przebudowa drogi - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

Wisłostrada w Tarnobrzegu długo nie „wytrzyma”. Konieczna przebudowa drogi

1

Wisłostrada potrzebuje remontu. Pilnego, bo zdaniem prezydenta miasta jest w tak złym stanie, że za kilka lat nie będzie nadawać się do użytku. Inwestycja będzie kosztowna, bo konieczna jest nie tyle sama naprawa drogi, ale jej przebudowa, ponieważ w obecnej formie w niektórych miejscach jest niebezpieczna.

Droga „wytrzyma” w obecnym stanie maksymalnie dwa, trzy lata. Później z pewnością będzie wymagać gruntownego remontu – mówi prezydent Dariusz Bożek. – Mieszkańcy wspominają o źle wyprofilowanych zakrętach, braku barierek w niektórych miejscach, a także zbieraniu się wody na jezdni. Dlatego z pewnością będziemy musieli pójść w kierunku przebudowy drogi. Inżynier ruchu drogowego i prezes Rejonu Dróg Miejskich Marek Gosztyła podkreśla, że Wisłostrada wymaga częściowego przeprojektowania.

Zobacz także:
Potrącenie 4-latki w Tarnobrzegu. Dziewczynka trafiła do szpitala

W raporcie z konsultacji społecznych „Projektu Programu Strategicznego Rozwoju Transportu Województwa Podkarpackiego do 2030 roku” uwzględnione zostały uwagi dotyczące programu „Rozbudowy lub przebudowy drogi wojewódzkiej nr 871 Wisłostrada wraz remontem wiaduktu nad linią PKP w Tarnobrzegu”. Dzięki umieszczeniu inwestycji w tym programie miasto będzie miało możliwość sięgnięcia po pieniądze z budżetu państwa lub z Unii Europejskiej.

Więcej o tym piszemy w bieżącym numerze „Tygodnika Nadwiślańskiego”.

 

Jeden komentarz

  1. czlowiek z lunetą na

    Prezynencik niech się zajmie drogą do promu (dziury, łaty), ul. Rusinowskiego (przy wieży ciśnień, dziury, łaty), terenem przy garażach przy lesie Kamionka.