reklama
Włamywacz nie zdążył uciec - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

Włamywacz nie zdążył uciec

0

Policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzewanego o włamanie do jednego z domów na terenie gminy Lipnik. Za popełnianie tego czynu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w południe opatowscy policjanci otrzymali informację że do jednego z domów jednorodzinnych na terenie gminy Lipnik doszło do włamania. Natychmiast na miejsce udali się policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego z Opatowa, którzy na miejscu w bezpośrednim pościgu zatrzymali 33-letnigo sprawcę całego zajścia.

Po przeprowadzonych na miejscu ustaleniach okazało się, że właścicielka posesji wyszła z domu do sąsiadki zamykając drzwi wejściowe. Kiedy wróciła po pół godzinnym pobycie u sąsiadki zastała uchylone drzwi do domu a wchodząc dalej i widząc otwarte drzwi prowadzące do innych pomieszczeń, które wcześniej pozamykała. W środku kobieta słyszała odgłosy i młodego mężczyznę, który był wyraźnie zaskoczony na jej widok. Sprawca szybko chciał opuścić posesję, lecz właścicielka zaczęła krzyczeć i zaalarmowała policję zamykając w tym czasie bramę wjazdową pilotem. Mężczyzna widząc nadjeżdżający patrol policji podjął próbę ucieczki lecz został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Obecnie policjanci ustalają okoliczności całego zdarzenie. Opanowanie i natychmiastowe działanie właścicielki pozwoliło na zatrzymanie 33-latka.

Za czyn którego dopuścił się 33 latek grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.