reklama
Wójt Rytwian zrezygnował z członkostwa w PiS! Był szefem partii w powiecie staszowskim - Tygodnik Nadwiślański
poniedziałek, 3 października
reklama

Wójt Rytwian zrezygnował z członkostwa w PiS! Był szefem partii w powiecie staszowskim

0

GRZEGORZ FORKASIEWICZ (na zdjęciu), wójt gminy Rytwiany i  zarazem szef powiatowych struktur PiS zrezygnował z członkostwa w partii Jarosława Kaczyńskiego.  Swoją decyzję, jak mówi, przekazał dziś mailem liderowi Prawa i Sprawiedliwości w regionie świętokrzyskim, posłowi Krzysztofowi Lipcowi. Powód? Samorządowiec wykreślony został z listy kandydatów PiS do Sejmu, mimo, że wszystko wskazywało na to, że miejsce na niej ma murowane.

Ma to związek z faktem podjęcia przeze mnie działań zmierzających do tego aby z naszego powiatu z listy PiS nie kandydowało więcej niż dwie osoby – tłumaczy G. Forkasiewicz –  W poniedziałek okazało się, że oprócz mnie i Doroty Karasińskiej-Kozłowskiej na naszej liście będzie jeszcze kandydat Solidarnej Polski Paweł Krakowiak. Taka sytuacja mogła spowodować rozbicie się głosów prawicowego elektoratu na naszą trójkę i w efekcie żadne z nas nie otrzymałoby wystarczającej liczy głosów aby uzyskać mandat. W związku z tym pani Dorota Karasińska-Kozłowska we wtorek podjęła decyzję o rezygnacji z udziału w wyborach, co znacznie zwiększało szanse moje i Pawła Krakowiaka na uzyskanie lepszych wyników wyborczych. Niestety we wtorek po południu od kolegów ze staszowskiej organizacji PiS dowiedziałem się że nie ma mnie na liście kandydatów do Sejmu. Fakt ten potwierdził w środę poseł Krzysztof Lipiec. Jest to swoistego rodzaju „podziękowanie” za 12 lat pracy na rzecz świętokrzyskiej organizacji Prawa i Sprawiedliwości. Dlatego też podjąłem decyzję o rezygnacji z członkostwa w tej partii.

Paweł Krakowiak ostatecznie również nie znalazł się na liście kandydujących. W tej sytuacji jedynym reprezentantem ziemi staszowskiej ubiegającym się z ramienia PiS o miejsce w sejmowych ławach będzie prawdopodobnie Marek Strzała. Kompletne listy kandydatów ogłoszone mają zostać dziś ok. 13.30.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.