Wybrano nowe władze Enei Elektrowni Połaniec - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 28 listopada
kondolencje
reklama

Wybrano nowe władze Enei Elektrowni Połaniec

0

Enea Elektrownia Połaniec ma nowy zarząd. Od piątku, 24 lipca, funkcję prezesa objął Bogusław Rybacki, natomiast wiceprezesem zarządu do spraw technicznych został Krzysztof Pawełek.

Pochodzący z Wrocławia Bogusław Rybacki jest absolwentem Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej. Ukończył wiele studiów podyplomowych: w zakresie eksploatacji elektrowni jądrowych na Politechnice Poznańskiej,  na kierunku oceny i analizy ekonomicznej organizacji gospodarczych na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, z zarządzania jednostkami gospodarczymi na Uniwersytecie Wrocławskim i ekonomicznych problemów transformacji elektroenergetyki oraz działania przedsiębiorstw energetycznych w warunkach integracji europejskiej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Nowy prezes spółki był pracownikiem w Zespole Elektrociepłowni Wrocławskich Kongregacja. W latach 1994 – 1997 był członkiem rady nadzorczej. W 2009 roku został  prezesem Termhydralu, spółki zależnej Zespole Elektrociepłowni Wrocławskich Kongregacja. Od 1998 roku jest członkiem Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych. W 2016 roku został członkiem Komisji Rewizyjnej tej organizacji.

Z kolei Krzysztof Pawełek od 35 lat związany jest z Elektrownią Połaniec. Nowy wiceprezes ukończył Wydział Maszyn Górniczych i Hutniczych Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W połanieckiej elektrowni najpierw został pierwszym obchodowym urządzeń blokowych w Wydziale Ruchu Bloków. Następnie pracował w spółkach Elporem i Elpoautomatyka. Od 2018 roku jako członek zarządu Enea Bioenergia odpowiadał za obszary eksploatacji urządzeń biomasy, popiołów i gipsu. W tym roku natomiast został prezesem zarządu spółki Enea Połaniec Serwis, która realizuje usługi remontowe i odpowiada za utrzymanie ruchu.

Zobacz także:
– Trwają prace nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Są postępy [zdjęcia]
– Groźny wypadek w gminie Grębów, jedna osoba ranna
– Ogromny pożar w Rozwadowie, w akcji aż 20 zastępów

Bogusław Rybacki oraz Krzysztof Pawełek zastąpili na stanowiskach prezesa i wiceprezesa zarządu spółki odpowiednio Lecha Żaka i Marka Ryńskiego.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.