reklama
Wykonali oryginalne prezenty dla dzieci z domów dziecka [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 9 sierpnia
reklama

Wykonali oryginalne prezenty dla dzieci z domów dziecka [zdjęcia]

0

Mydełka w różnych kształtach i kolorach wykonali własnoręcznie wolontariusze Enei Połaniec we współpracy z Fundacją PasjoDzielnia z Wiązownicy-Kolonii w gminie Staszów. Przekazano je dla dzieci z domów dziecka. 

Jak podkreśla Wioletta Piwowarska, prezeska Fundacji PasjoDzielnia, w dobie ekologicznych produktów mydła naturalne przeżywają prawdziwy renesans. Ich przejrzysty skład, a także naturalne składniki powodują, że coraz więcej osób jest nimi zainteresowanych. Co więcej są one dostępne w wielu wariantach, dlatego mogą być naprawdę atrakcyjnym podarunkiem. Ale największą satysfakcję sprawiają te prezenty, które wykonamy sami, własnymi rękoma. Dlatego też w ramach akcji Grupy Enea „Dobra energia na święta” wolontariusze z Elektrowni Połaniec przy ogromnym wsparciu Fundacji PasjoDzielnia, która poprowadziła warsztaty tego rękodzieła, wykonali wspólnie ponad 120 zestawów mydełek i kartek świątecznych. Efekt ich pracy będzie dodatkiem do prezentów świątecznych, które spółka przekaże z okazji mikołajek dla dzieci z lokalnych domów dziecka w Skopaniu, Pacanowie i Łoniowie.

– W PasjoDzielni stawiamy na ekologię i nietuzinkowe warsztaty. Dlatego zrodził się pomysł przeprowadzenia świątecznych zajęć rękodzielniczych, których tematem przewodnim jest tworzenie naturalnych ręcznie robionych mydeł. Ucieszyłyśmy się, że będziemy mogły poprowadzić warsztaty mydlarskie dla wolontariuszy z Enei, którzy chcieli zrobić coś wyjątkowego i niepowtarzalnego dla dzieciaków. A wszystko to dzięki wsparciu Fundacji Enea, od której pozyskaliśmy środki na zrealizowanie tej inicjatywy – dodaje Wioletta Piwowarska.

Świąteczne warsztaty rękodzieła, w których udział wzięło 13 osób, odbyły się 3 grudnia w sali widowiskowej przy Elektrowni Połaniec. – Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję. Pracy było bardzo dużo, ale zrobiliśmy coś niesamowitego, co mam nadzieję, wywoła niejeden dziecięcy uśmiech – podsumowała przedsięwzięcie Joanna Serafin-Osmala, koordynator wolontariatu pracowniczego w Enei Elektrowni Połaniec.

Fot. arch.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.