Z kraju. Z powodu koronawirusa w szkole nie odbył się egzamin ósmoklasistów

0
Ze względu na wykrycie koronawirusa u jednego z nauczycieli w szkole w Gielniowie (Mazowieckie), w poniedziałek w tej placówce nie odbył się egzamin dla ósmoklasistów. Egzaminów nie będzie także we wtorek i środę. Dzieci będą do nich przystępować w lipcu.

O pozytywnym wyniku badania u nauczycielki ze szkoły podstawowej w Gielniowie (pow. przysuski) miejscowy sanepid dowiedział się w sobotę.

Nauczycielka w ostatnich dniach prowadziła w szkole konsultacje dla uczniów klas ósmych przygotowujące do egzaminów. Teraz kobieta przebywa w izolacji domowej, a jej rodzina została objęta kwarantanną. “Także szesnaścioro dzieci, z którymi nauczycielka miała w ostatnim czasie kontakt, zostało wraz z rodzinami objętych kwarantanną; w sumie to ok. 70 osób. W tym tygodniu będą mieć przeprowadzone testy” – poinformowała PAP dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Przysusze Jolanta Wilk.

Zobacz także:
– Koronawirus. 13 nowych zakażeń w woj. podkarpackim, 11 w woj. świętokrzyskim
– Zderzenie samochodu ciężarowego i rowerzysty w Woli Baranowskiej! [zdjęcia]
– Podkarpacie: po stwierdzeniu przypadku koronawirusa zamknięto kościół

W związku z sytuacją epidemiologiczną, dyrektor szkoły po konsultacji z Okręgową Komisją Egzaminacyjną oraz z rodzicami zdecydował, że zaplanowane na poniedziałek, wtorek i środę egzaminy dla ósmoklasistów nie odbędą się. Uczniowie podejdą do nich w terminie dodatkowym wyznaczonym na 7-9 lipca.

Ilona Pecka/PAP

Share.

Comments are closed.