Złapani pijani kierowcy w Tarnobrzegu i Gorzycach. Obaj odpowiedzią przed sądem - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 30 czerwca
reklama

Złapani pijani kierowcy w Tarnobrzegu i Gorzycach. Obaj odpowiedzią przed sądem

0

W ostatnim czasie na terenie powiatu tarnobrzeskiego policjanci interweniowali wobec dwóch nietrzeźwych kierujących. Jednym z nich był 39-letni kierowca opla, który jechał ulicami miasta mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się też, że mężczyzna od 12 lat nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, gdyż stracił je za jazdę pod wpływem alkoholu.

Zadanie dbania o bezpieczeństwo i porządek w ruchu drogowym jest jednym z najwyższych priorytetów policjantów, codziennie wychodzących służyć społeczeństwu. Nie jest to zadanie łatwe ponieważ często kierowcy lekceważą prawo, wsiadając za kierownicę pojazdu, mimo pitego wcześniej alkoholu. Tak było ostatniej doby. Funkcjonariusze wyeliminowali z dróg, dwóch pijanych kierowców.

Zobacz także:
Byliśmy na granicy z Ukrainą. Fotoreportaż z Medyki i Przemyśla [zdjęcia]

W poniedziałek po godz. 8, policjanci ruchu drogowego na ul. Warszawskiej w Tarnobrzegu, zatrzymali do kontroli drogowej 39-letniego kierowcę opla astry. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,46 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania pojazdami w 2010 roku za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu i do chwili obecnej nie ponowił swoich uprawnień.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 39-letniemu mieszkańcowi Tarnobrzega grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wysoka grzywna.

Wczoraj przed godz. 8, funkcjonariusze z Gorzyc, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volvo. Okazało się, że 47-letni mężczyzna kieruje pojazdem, mimo pitego wcześniej alkoholu. Badanie urządzeniem wykazało w jego organizmie 1,15 promila alkoholu. Kierowca stracił prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Źródło: KMP Tarnorzeg.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.