Złapany pijany kierowca. Pomógł czujny obywatel i pies tropiący - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Złapany pijany kierowca. Pomógł czujny obywatel i pies tropiący

0

W poniedziałek, 22 września, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie zatrzymali 6-letniego mieszkańca gminy Staszów, który mając w swoim organizmie blisko 2 promile alkoholu zdecydował się wsiąść za kierownicę opla. Do jego zatrzymania w znacznej mierze przyczynił się 43-letni mieszkaniec gminy, który mając podejrzenia co do nietrzeźwości  kierującego, powiadomił policję. Mężczyzna w najbliższym czasie zachowanie swoje tłumaczyć będzie przed sądem.

Wczoraj tuż po godzinie 16.00 dyżurny staszowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie z treści którego wynikało, że w miejscowości Wiśniowa Poduchowna doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego. Przybyłym na miejsce funkcjonariuszom 43-latek oznajmił, że jadący przed nim kierujący pojazdem marki opel poruszał się całą szerokością drogi. Ponadto wychodząc z auta mężczyzna musiał przytrzymywać się drzwi swojego pojazdu, aby utrzymać równowagę. 43-latek zwrócił uwagę kierowcy opla, aby w takim stanie nie wsiadał za kierownicę, po czym mężczyzna oddalił się w kierunku pobliskich pól, pozostawiając swój pojazd pod sklepem. Na miejsce skierowany został przewodnik wraz z psem tropiącym. Po kilku minutach pies podjął trop i łąkami doprowadził do mężczyzny rysopisem odpowiadającemu kierowcy opla. Mężczyzna poddany został badaniu na stan trzeźwości. Jak się okazało, 61-latek w swoim organizmie miał blisko 2 promile alkoholu.

Zobacz także:
–  Zlikwidowany nielegalny salon gier w Sandomierzu [zdjęcia]
– Dobre wieści sportowe na Święcie Sportu w Sandomierzu. Przekazała je wiceminister Anna Krupka
– Uwaga! Rozpoczyna się remont ważnego skrzyżowania w Tarnobrzegu!

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości ustawodawca przewidział karę do dwóch lat pozbawienia wolności, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz karę wysokiej grzywny.

Opr. JSz
Źródło: KPP w Staszowie

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.