Dobre wieści sportowe na Święcie Sportu w Sandomierzu. Przekazała je wiceminister Anna Krupka - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Dobre wieści sportowe na Święcie Sportu w Sandomierzu. Przekazała je wiceminister Anna Krupka

0

Wiceminister Anna Krupka, goszcząc w Sandomierzu na wojewódzkich obchodach Narodowego Święta Sportu, potwierdziła: jest dotacja na rozbudowę tutejszego stadionu. Władze miasta zapowiedziały starania o pieniądze na inne inwestycje sportowe. 

O tym, że Sandomierz otrzymał pieniądze, 876 tys. zł, z rządowego programu “Sportowa Polska” już informowaliśmy. Przypomnijmy, zostaną one przeznaczone na rozbudowę budynków administracyjnych oraz szatni z zapleczem sanitarnym. Stadion zyska dodatkową kondygnację i około 800 metrów kwadratowych powierzchni, dzięki czemu powstaną między innymi: gabinety odnowy biologicznej, sala fitness i siłownia. Zniknie także problem przeciekającego dachu.

Inwestujemy w Sandomierz. Jest to kolejne wsparcie rządowe dla miasta. Jest to także bardzo ważne wsparcie dla sportu w Sandomierzu, ponieważ ze stadionu korzysta i rozgrywa na nim swoje mecze duma miasta – Wisła Sandomierz. Mam nadzieję, że uda nam się zachęcić więcej młodych ludzi, ale również seniorów do uprawiania sportu – podkreśliła wiceminister Anna Krupka.

Władze Sandomierza zapowiedziały, że przetarg zostanie ogłoszony już niebawem, obiekt przy ulicy Koseły jest bowiem w złym stanie. Dotacja pokryje zaledwie 30 procent kosztów zadania. Resztę samorząd będzie musiał wygospodarować z własnego budżetu.

Zobacz także:
– Zlikwidowany nielegalny salon gier w Sandomierzu [zdjęcia]
– Uwaga! Rozpoczyna się remont ważnego skrzyżowania w Tarnobrzegu!

– Koronawirus – nowe zakażenie w powiecie sandomierskim. Są również kolejne w powiecie stalowowolskim

To – jak przekonywał burmistrz Marcin Marzec– niejedyna konieczna sportowa inwestycja w mieście.

– Rozmawiamy ze środowiskiem piłki nożnej, prezesami i działaczami o budowie boiska treningowego dla Wisły Sandomierz. Jeśli nadal będzie istniał program “Sportowa Polska”, to po znalezieniu lokalizacji będziemy przygotowywać kolejny wniosek o dotację – poinformował burmistrz.

Sebastian Wieczorek, prezes SKS Wisła Sandomierz potwierdził, że brak boiska jest dużą bolączką dla III-ligowego zespołu.

Burmistrz wspomniał także o planach wykonania zadaszenia nad kompleksem “Orlik” przy Szkole Podstawowej numer 1. Dokumentacja tego zadania jest już gotowa. Barierą jest brak pieniędzy.

 

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.