Zlot food tracków w Stalowej Woli

0

Przed mieszkańcami Stalowej Woli, którzy cenią sobie kulinarne podróże pojawia się szansa odwiedzenia w ciągu jednego zaledwie weekendu, co najmniej czterech kontynentów. Na rynku odbędzie się zlot food tracków, które zaoferują szeroki wachlarz przysmaków z różnych stron świata.

23, 24 i 25 czerwca (piątek, sobota i niedziela) Plac Piłsudskiego, przy ul. 1 Sierpnia 9 w Stalowej Woli stanie się kulinarnym centrum miasta! Odbędzie się tam niecodzienny piknik, którego główną atrakcją będzie 16 food trucków – pojazdów przystosowanych do przygotowywania i wydawania posiłków. Start imprezy w piątek o godzinie 10.00, zakończenie w niedzielę o 21.00.

Każdy z samochodów serwuje oryginalne potrawy: od amerykańskich tradycyjnych burgerów, poprzez pierożki momo i tybetańskie zupy, aż po smażone batony i lody molekularne! Oferta zaspokoi najwybredniejsze gusta miłośników jedzenia.

Auta z jedzeniem nie będą jedyną atrakcją tego eventu. Organizatorzy zapewnią także strefę dziecięcą: plac zabaw, malowanie buziek i opiekę animatorów. Będzie także specjalna strefa chill-out, w której będzie można się zrelaksować na leżakach przy dźwiękach muzyki DJ-a.

Strefę foof tracków organizuje organizacja „Futraki”, która współpracuje z prawdziwymi pasjonatami kulinariów – miłośnikami poszczególnych regionów świata.

Wszystkie potrawy przygotowywane są ze świeżych, sezonowych produktów. Na ich bazie powstają przepyszne: przystawki, dania główne oraz desery i kawa.

Food trucki w Stalowej Woli:

Burger Station- niesamiowite hamburgery!
U Wujcia-prawdziwe hot-dogi!
Don César-prawdziwe buritto, nachos-normalnie meksyk na kołkach!
Dos Sombreros-przepyszne meksykańskie fajitas!
JAKIE TACO-tacos, quesadilla, burrito oraz inne popularne dania meksykańskiej kuchni otoczone świeżymi ziołami i warzywami!
Dogz’n’Fries-klasyczne Hot Dogi na bazie wiedeńskich parówek!
Zjedz mnie-naleśniki. pankejki- niebo w gębie!
Momo-Smak Kuchnia Azjatycka-pierożki momo,sałatki i tybetańskie zupy!
Zkuryczyzbyka Food Truck-burgery!
Bart Burger Food Truck-burgery 100% wołowiny!
The Waffles-pyszne lody i gofry!
Traditional Hungarian-oryginalne, węgierskie Langosze!
Pan Baton- niesamowite smażone batony!
Pan Zapieksa- holenderskie zapieksy!
Le mini lemoniada-molekularna lemoniada!
Krucjata Smakiem-wyśmienita polska kuchnia, nieziemskie pierożki!

 

Share.

Comments are closed.