Zwabili 34-latka do garażu i dotkliwie pobili. Grozi im wieloletnie więzienie - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 30 listopada
kondolencje
reklama

Zwabili 34-latka do garażu i dotkliwie pobili. Grozi im wieloletnie więzienie

1

Decyzją staszowskiego sądu najbliższe 3 miesiące w celi spędzą 21 i 22-latek. Mężczyźni ci zostali zatrzymani we wtorkowe popołudnie przez staszowskich i połanieckich kryminalnych. Zatrzymanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Trzeci z zatrzymanych mężczyzn 22-latek odpowie za wymuszenie rozbójnicze. Grozić może mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wszystko wydarzyło się w miniony poniedziałek. Personel szpitala powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Staszowie, że na oddział ratunkowy zgłosił się 34- letni mężczyzna z obrażeniami świadczącymi o pobiciu. – Do placówki medycznej skierowani zostali policjanci, którzy podczas rozmowy z mężczyzną ustalili, że spotkał się on ze znajomymi. W trakcie spotkania do pokrzywdzonego zadzwonił kolega informując go, by ten podjechał pod jeden z domów w miejscowości Osiek, co też uczynił. 34-latek wspólnie z telefonicznym rozmówcą udał się do garażu, w którym znajdowało się kilka osób. Nieznani mu sprawcy zaczęli go bić i kopać po całym ciele. Mężczyźnie w pewnym momencie udało się wyswobodzić z rąk oprawców i uciec. W toku sprawy okazało się, że mężczyźni próbowali siłą wymusić od pokrzywdzonego pieniądze – relacjonuje Joanna Szczepaniak, oficer prasowy staszowskiej policji.

Mundurowi przestąpili do natychmiastowych działań. We wtorkowe popołudnie zatrzymali 21-latka oraz dwóch 22-latków podejrzewanych o udział w pobiciu. Ponadto policjanci w garażu należącym do jednego z zatrzymanych znaleźli dwa kije bejsbolowe. – Wszyscy trzej usłyszeli już zarzuty. 21 i 22- latek odpowiedzą za rozbój i pobicie. Wczoraj wieczorem staszowski sąd zadecydował, że obaj najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Natomiast drugi 22- latek odpowie za wymuszenie rozbójnicze i pobicie. Dwóm pierwszym grozić może kara do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast trzeciemu z nich kara do 10 lat więzienia – dodaje J. Szczepaniak.

Udostępnij

Jeden komentarz