10 ton żywności trafiło do potrzebujących z gminy Łoniów - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 28 listopada
kondolencje
reklama

10 ton żywności trafiło do potrzebujących z gminy Łoniów

0

10 ton produktów pochodzących z Banku Żywności w Tarnobrzegu wydały potrzebującym członkinie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy parafii św. Mikołaja w Łoniowie. Pomogli im sandomierscy terytorialsi.

Pomoc otrzymało 330 mieszkańców gminy. To osoby znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Do każdej z nich trafiło 29 kilogramów żywności. Były to między innymi: makarony, ryż, cukier, olej, mleko, szynka, gołąbki, ser żółty, ryby i herbatniki.

– Zwykle wydajemy żywność co miesiąc. Teraz jednak, ze względu na epidemię, nie mogłyśmy zrobić tego ani w marcu, ani w kwietniu. Żywności było tak dużo, że musiałyśmy poprosić o wsparcie. Zwróciłyśmy się do wójta Szymona Kołacza, który uzyskał pomoc żołnierzy ze 102. batalionu lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej – mówi Zofia Żyła, przewodnicząca Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Łoniowie, od 15 lat współpracującego z Bankiem Żywności.

Zobacz także:
– Dyrektorzy szkół z Sandomierza odebrali laptopy do zdalnego nauczania [zdjęcia]

– Tarnobrzeg. Kolizja na skrzyżowaniu ulic Dekutowskiego i Targowej [zdjęcia]
– Czołowe zderzenie w Gorzycach. Cztery osoby ranne, w tym 3-letnie dziecko. Droga całkowicie zablokowana!

Żywność została przywieziona z Tarnobrzega samochodami wojskowym. Wydawana była w namiotach rozstawionych w Świniarach Starych. Mimo dużej liczby oczekujących, dystrybucja przebiegła szybko i sprawnie.

Wsparcie w ramach programu operacyjnego “Pomoc Żywnościowa” otrzymują osoby zakwalifikowane przez Ośrodki Pomocy Społecznej. Ich liczba w gminie Łoniów w ostatnim czasie wzrosła, w lutym było to 313 mieszkańców, teraz ich jest 330.

fot. Urząd Gminy Łoniów 

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.