120 pań na gorzyckim "Babińcu" - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 28 października
reklama

120 pań na gorzyckim “Babińcu”

0

Ponad 120 kobiet wzięło udział w “Babińcu”, który w minioną niedzielę 28 lutego zorganizowano w Środowiskowym Domu Kultury w Gorzycach.

Na spotkanie zorganizowane przez Urząd Gminy Gorzyce oraz Gminny Ośrodek Kultury przybyło ponad 120 pań. Organizatorzy przygotowali dla kobiet mnóstwo atrakcji. Była kawa, herbata oraz przepyszne ciasto serwowane przez GS Trześń. Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska przygotowała również stoisko ze smacznym i zdrowym pieczywem, a także upominki dla pań, które można było wygrać w konkursach.

Spotkanie rozpoczął krótki recital przygotowany przez Środowiskowy Dom Kultury. Podczas Babińca panie miały okazję poznać zasady prawidłowej pielęgnacji skóry. Krótką prezentację oraz makijaże paniom wykonały: Ewelina Sudoł, Patrycja Małek oraz Katarzyna Furtak z Mary Kay. Co ciekawe w ramach akcji prowadzonej przez firmę kosmetyczną pod hasłem Red Lips Day, wszystkie panie zostały pomalowane czerwoną szminką, a dzięki uprzejmości Bogdana Myśliwca sfotografowane.

O tym jak dobrać ubiór do sylwetki, co powinny nosić „klepsydry”, „gruszki” i „jabłka”, a czego unikać „ogórki”, „cegły” i „kielichy” opowiadała Justyna Gamoń-Wesołowska, stylistka i projektantka mody. Było też o kobiecej stronie wizerunku. Jak dobrać stanik, aby wyglądać kobieco, jakie typy i modele pasują do pań o różnych kształtach opowiadały natomiast brafitterki z salonu markowej bielizny Kris z Tarnobrzega – Krystyna Kozieł i Kinga Nowacka.

Natomiast w jaki sposób dbać o swoją figurę, jak prawidłowo odżywiać się, jakich produktów w diecie unikać, a jakie często spożywać by wyglądać pięknie i młodo mówiły zaś dietetyczki z Nature-House – Patrycja Borycka oraz Paulina Grudzień.

O dobre samopoczucie pań dbała zaś Teresa Lipińska, pielęgniarka środowiskowa, radna powiatu tarnobrzeskiego. Wszystkie panie miały zmierzone ciśnienie oraz zbadany poziom cukru we krwi.

Organizatorzy przygotowali również mnóstwo konkursów z nagrodami – panie prezentowały swoje nogi tańcząc do piosenki Czarno-Czarnych, na czas kręciły hula-hop.

Babiniec zwieńczyło losowanie nagród. Wśród upominków, które trafiły do pań były m.in. kosmetyki Mary Kay, zestawy przygotowane przez GS Trześń, zestawy ufundowane przez Świat Herbat, zaproszenia dwuosobowe na pizzę do Pensjonatu pod Pieprzówkami, kolacja dla 2 osób w Karczmie Jandura oraz karnety do Galerii Fitness.

Babiniec został zorganizowany przy okazji Dnia Kobiet, z tej też okazji panowie obdarowali wszystkie panie goździkami. – Dziękuję wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, szczególnie paniom które przygotowały prezentacje i pokazy. Na kolejny Babiniec zapraszamy już za rok – mówiła Lucyna Matyka, zastępca wójta Gminy Gorzyce.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Gorzyce oraz Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego.

Tygodnik Nadwiślański był patronem medialnym imprezy.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.