---
Sandomierz. Znana aktorka Ambasadorką Optymizmu i krzemienia pasiastego [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański

Sandomierz. Znana aktorka Ambasadorką Optymizmu i krzemienia pasiastego [zdjęcia]

0

Agnieszka Kawiorska, aktorka pochodząca z Sandomierza została Ambasadorką Optymizmu. Przyznanie jej tego tytułu było jednym z wydarzeń towarzyszących Weekendowi Krzemienia Pasiastego.

Statuetkę z krzemienia pasiastego, nazywanego „kamieniem optymizmu”, wręczył aktorce burmistrz Marcin Marzec. Towarzyszył mu Cezary Łutowicz, popularyzator tego minerału, który jako pierwszy, niemal 50 lat temu, wykorzystał go w biżuterii.

– Jestem zaszczycona i wzruszona. Jest to dla mnie ważne wyróżnienie, również dlatego, że tytuł jest piękny. Wydaje mi się, że fajnie jest być Ambasadorką Optymizmu. Szerzenie optymizmu w dzisiejszych, niełatwych pandemicznych czasach jest bardzo ważne. Istotne jest, aby dzielić się pozytywnym nastawieniem i pogodą ducha. Jestem również mocno przekonana, iż jeśli wierzymy w to, że świat jest dobry, to on takim się staje. Bycie optymistą to na pewno w wielu kwestiach połowa sukcesu – powiedziała Agnieszka Kawiorska.

Artystka będzie promować krzemień pasiasty i tym samym Sandomierz, który został ogłoszony światową stolicą tego minerału. Zapowiedziała, że jako Ambasadorka Optymizmu będzie częściej nosić biżuterię z sandomierskim kamieniem. W czasie uroczystości w kinie “Starówka” aktorka miała na sobie naszyjnik wykonany przez artystę złotnika z Królewskiego Miasta Mariusza Pajączkowskiego. – Krzemień jest tak piękny, że jest reklamą samą w sobie. Biżuteria z nim jest niezwykle oryginalna, przykuwa uwagę – dodała Agnieszka Kawiorska.

14 września w Zamku Królewskim i w scenerii starówki wykonana zostanie sesja zdjęciowa z udziałem Ambasadorki Optymizmu w artystycznej biżuterii, będącej dziełem sandomierskich złotników.

Trzydniowemu Weekendowi Krzemienia Pasiastego towarzyszyły spacery z przewodnikami po miejscach związanych z minerałem. Przygotowana została wioska neolityczna, a także Kiermasz Optymistyczny. Odbył się koncert zespołu Gędzi Chór oraz milonga z krzemieniem w tle. Podsumowany został ogólnopolski konkurs fotograficzny poświęcony “kamieniowi optymizmu”.

 

Udostępnij

Zostaw odpowiedź