16 zaginięć w ostatnim półroczu w powiecie staszowskim

0

W okresie minionego półrocza policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie otrzymali 16 zgłoszeń dotyczących zaginięć osób. Każda z tych spraw ma inną historię. Niemniej jednak zawsze potrzebne jest szybkie i precyzyjne rozpoznanie przyczyny zaginięcia i taktyki poszukiwań. Nie bez znaczenia są także okoliczności towarzyszące danemu zaginięciu, a także logistyka niezbędna przy kierowaniu policyjnych sił potrzebnych do poszukiwań.

W styczniu bieżącego roku policjanci ze staszowskiej jednostki przeczesywali teren miasta, a także rejon do niego przyległy, by uratować schorowanego i niezdolnego do samodzielnej egzystencji 90-letniego mężczyznę. W sukcesie mundurowych nieoceniony okazał się wówczas policyjny pies Kłus, który wykorzystując swoje zmysły doprowadził do miejsca, w którym znajdował się schorowany i wyczerpany senior.

W maju tego roku policjanci prowadzili poszukiwania 71-letniego mężczyzny, który wykorzystując piękną pogodę wybrał się na przejażdżkę rowerową, po której nie powrócił do miejsca zamieszkania. Dzięki profesjonalnym działaniom i zaangażowaniu policjantów w akcję poszukiwawczą mężczyzna w zaledwie kilka godzin po zgłoszeniu zaginięcia został odnaleziony i przekazany pod opiekę medyczną.

Zobacz także:
– Motocyklista wjechał w remizę. Miał blisko 2,3 promila!
– Dostawca pizzy zakażony koronawirusem! Poszukiwane osoby mające kontakt z kierowcą
– Wyniki głosowania w powiecie staszowskim – zdecydowane zwycięstwo Andrzeja Dudy

Miesiąc maj to także poszukiwania seniora. 70-latek wyszedł z miejsca zamieszkania i do niego nie powrócił. Schorowany mężczyzna po dwóch godzinach poszukiwań został odnaleziony. Zmęczony i wyczerpany, ale zdrowy został przekazany pod opiekę rodziny.

Sezon wakacyjny rozpoczęty. Policja apeluje do rodziców, ale także opiekunów osób starszych o szczególną ostrożność podczas sprawowania opieki nad takimi osobami. Każdy sygnał o zaginięciu traktowany jest bardzo poważnie, a do poszukiwań angażowane są wszystkie możliwe środki.

Opr. JSz
Źródło: KPP w Staszowie

Share.

Leave A Reply