29-latek uciekał przed policją. Miał 2 promile - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 2 lipca
reklama

29-latek uciekał przed policją. Miał 2 promile

0

Policjanci ze stalowowolskiej drogówki zatrzymali po pościgu 29-letniego mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 29-latek trafił do policyjnego aresztu. Za swój czyn odpowie przed sądem.

Wczoraj po godz. 10, do oficera dyżurnego stalowowolskiej komendy dotarła informacja, że w kierunku Stalowej Woli jedzie seat leon, którego kierowca jest prawdopodobnie pijany. Funkcjonariusze udali się na drogę wojewódzką nr 855 i podczas sprawdzania przejeżdżających samochodów w Rzeczycy Długiej zauważyli seata, którego kierowca miał wyraźne problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy.

Funkcjonariusze podali sygnały do zatrzymania, jednak kierowca zlekceważył je i kontynuował jazdę. Policjanci ruszyli w pościg i zatrzymali uciekiniera. W trakcie legitymowania policjanci wyczuli od 29-letniego mieszkańca powiatu niżańskiego intensywną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało w organizmie 29-latka 2,14 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Postępowanie w tej sprawie prowadzi stalowowolska Policja.

Źródło: Policja

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.