70-latek, jadący fiatem, przekroczył prędkość i stracił prawo jazdy

0

W miniony weekend policjanci ze staszowskiej drogówki, zatrzymali uprawnienia 4 kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość jadąc w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h szybciej, niż pozwalają na to przepisy. Cała czwórka kierowców ukarana została mandatami karnymi oraz zmuszona będzie przez trzy miesiące powstrzymać się od kierowania pojazdami.

W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Staszowie zatrzymali uprawnienia 4 kierowcom, którzy poruszając się drogami powiatu staszowskiego w obszarach zabudowanych przekroczyli dopuszczalną prędkość jadąc o ponad 50 km/h szybciej niż zezwalają przepisy. Niewątpliwie na pełnych obrotach swojego pojazdu miniony weekend rozpoczął 20-latek z audi. Mężczyzna w sobotnie popołudnie przemierzał przez miejscowość Sielec swoim niemieckim autem z nie lada prędkością 139km/h. Gdzie i po co mu się tak spieszyło w sobotę o 17.30? Na to pytanie będzie musiał odpowiedzieć sobie sam. Niedzielny poranek zapewne niekoniecznie do udanych zaliczyć będzie mógł 70- latek z fiata. Wspomniany kierujący poruszał się swoim autem w terenie zabudowanym o ograniczeniu 50km/h o 56km/h szybciej niż zezwalały na to przepisy. 133km/h wskazała wskazówka prędkościomierza mercedesa prowadzonego przez 28-letnią kierującą. Tuż przed godziną 19.30 kobieta teren miejscowości Rytwiany pokonywała o 83km/h szybciej niż zezwalająca w tym obszarze ,,pięćdziesiątka”. Ostatnim z kierujących, który swoją jazdą zafundował sobie trzymiesięczną ,,pauzę” był 18- latek z pojazdu marki kia. Młody kierowca poruszał się z prędkością 106km/h, a w świetle przepisów to zdecydowanie za szybko, aby móc prawo jazdy zatrzymać przy sobie.

Zobacz także: 
– Małgorzata Kożuchowska zaprasza na spacer po sandomierskim zamku
– Wypadek na “ślimaku” w Nagnajowie, są utrudnienia! [zdjęcia]
– Tarnobrzeg. Mikołaje na motocyklach [zdjęcia]

We wszystkich opisanych przypadkach policjanci zatrzymali kierującym uprawnienia na okres trzech miesięcy i ukarali ich mandatami karnymi. Wszyscy kierowcy przez najbliższy okres powstrzymać się będą musieli od prowadzenia pojazdów. Zostaje im teraz na nowo przyswoić przepisy z zakresu ruchu drogowego.

Opr. JSz

Źródło: KPP w Staszowie

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.