autopromocja

Małgorzata Kożuchowska zaprasza na spacer po sandomierskim zamku

0

Zamek Królewski w Sandomierzu będzie można zwiedzić już dzisiaj wspólnie z aktorką Małgorzatą Kożuchowską. Spacer po siedzibie Muzeum Okręgowego odbędzie się w wersji online.

– Podczas spaceru po zamku można będzie zapoznać się z dziejami tego zabytku i najciekawszymi znajdującymi się tam obiektami, związanymi z historią naszego miasta. Są to to prawdziwe perełki – mówi Iwona Łukawska, p.o dyrektora Muzeum Okręgowego w Sandomierzu.

Zaprezentowane zostaną między innymi: działo armatnie, pochodzące z czasu potopu szwedzkiego, znalezione na wzgórzu zamkowym, miecz katowski z XVII wieku, którym wymierzano w Sandomierzu sprawiedliwość, tablica erekcyjna Zygmunta Starego oraz szachy sandomierskie z XIII stulecia.

Jak ujawniła Iwona Łukawska, Małgorzatę Kożuchowską oprowadza po zamku pracownik muzeum, historyk dr hab. Tomisław Giergiel. Film uatrakcyjniają ujęcia zrealizowane z drona. Całość trwa 24 minuty.

Wirtualny spacer po sandomierskim zamku jest elementem akcji ministerstwa kultury pod nazwą “Darmowy listopad w Rezydencjach Królewskich”. Uczestniczą w niej także: Zamek Królewski w Warszawie, Łazienki Królewskie, Zamek na Wawelu oraz Muzeum Zamkowe w Malborku.

Kiedy i w jaki sposób można dołączyć do zwiedzania? Dziś (w poniedziałek, 23 listopada) o godzinie 18 na profilu na Facebooku muzeum i pozostałych instytucji biorących udział w programie pojawi się link do filmu. Będzie go można zobaczyć również później. Dostępny będzie także na kanale YouTube.

Share.

Comments are closed.