Aż 6 kierowców straciło uprawnienia w powiecie staszowskim - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Aż 6 kierowców straciło uprawnienia w powiecie staszowskim

0

W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Staszowie zatrzymali uprawnienia 6 kierującym. Każdy z nich na nowo odświeżyć będzie musiał sobie przepisy z zakresu ruchu drogowego dotyczące ograniczeń prędkości oraz związanych z nimi konsekwencjami. Cała wspomniana szóstka będzie miała na to 3 miesiące.

Miniony weekend z pewnością zaliczyć można do jednych z cieplejszych dni trwających wakacji. Ładna i sprzyjająca aura zachęca kierujących do zwiększonej aktywności na drogach.  W ostatnie trzy dni policjanci ze staszowskiej drogówki zatrzymali uprawnienia 6 kierującym, którzy poruszając się drogami powiatu staszowskiego, naciskając za mocno na pedał gazu przekroczyli dopuszczalną prędkość, jadąc w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h szybciej niż zezwalają przepisy. Pierwsza kontrola miała miejsce w piątkowy poranek. Wówczas to, 35-letni kierujący peugeotem w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 66km/h. Tego samego dnia tuż po godzinie 17.00 policjanci ze staszowskiej drogówki zatrzymali do kontroli 36-latka prowadzącego skodę, a także 54-letniego kierującego fordem. Młodszy z mężczyzn rozpędził się do 119 km/h, natomiast 54-latek osiągnął 110 km/h. Niewątpliwie najbardziej w piątek spieszyło się 23-latkowi z renaulta, który dopuszczalną prędkość przekroczył o 83km/h. Następnego dnia swoje prawo jazdy stracił 24-latek, kierujący renaultem, którego prędkościomierz wskazał 107km/h. W niedzielne popołudnie do kontroli drogowej został zatrzymany niechlubny rekordzista minionego weekendu. 42-letni mężczyzna rozpędził kierowaną przez siebie skodę do 126km/h. We wszystkich opisanych przypadkach policjanci zatrzymali kierującym uprawnienia na okres trzech miesięcy i ukarali ich mandatami karnymi.

Zobacz także:
– Trwają prace nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Są postępy [zdjęcia]
– To miejsce kryje jeszcze wiele tajemnic
– Koronawirus w parafii w Grębowie?

Warto także przypomnieć, że policja przeprowadza wiele przedsięwzięć prewencyjno- kontrolnych mających na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Sobotnie działania realizowane przez staszowską drogówkę miały na celu przeprowadzenie kontroli jak największej liczby kierujących pojazdami i eliminowanie z ruchu drogowego osób będących po spożyciu alkoholu lub po użyciu środków działających podobnie do alkoholu. Każdy kierujący, prowadząc samochód pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że alkohol obniża koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje mylną ocenę odległości i prędkości. Tym samym stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych.

Opr. JSz

Źródło: KPP w Staszowie

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.