reklama
Blisko 12 mln złotych ze środków rządowych na obwodnicę Tarnobrzega! - Tygodnik Nadwiślański
poniedziałek, 3 października
reklama

Blisko 12 mln złotych ze środków rządowych na obwodnicę Tarnobrzega!

0

Tarnobrzeg otrzymał prawie 12 mln zł dotacji na budowę obwodnicy. Pieniądze przyznano z rezerwy subwencji ogólnej. Dofinansowanie trwającej budowy obwodnicy Tarnobrzega zapowiadał w ostatnim wywiadzie dla „Tygodnika Nadwiślańskiego” wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

„Za dosłownie kilka dni, jako Ministerstwo Infrastruktury, ogłosimy listę samorządów, które otrzymają wsparcie z Rezerwy Subwencji Ogólnej i Tarnobrzeg ma ogromną szansę na zdobycie nawet kilkunastu milionów, jako rządowego dodatku do budowy obwodnicy” powiedział w wywiadzie opublikowanym dziś na łamach „TN” wiceminister R. Weber. Jego słowa sprawdziły się w 100 procentach i to natychmiast – budowa tarnobrzeskiej obwodnicy została wsparta kwotą blisko 12 mln zł.

Rezerwa subwencji ogólnej to coroczny mechanizm wsparcia inwestycji realizowanych przez samorządy. W tegorocznym rozdaniu rozdzielono blisko 336 mln zł.

Ministerstwo Infrastruktury nie opublikowało jeszcze pełnej listy beneficjentów dotacji z Rezerwy Subwencji Ogólnej. O tym, że Tarnobrzeg znalazł się wśród dofinansowanych samorządów, poinformował na swoim profilu FB radny Kamil Kalinka.

„Dobre wieści dla Tarnobrzega z Ministerstwa Infrastruktury. Nasza obwodnica, która jest w trakcie budowy uzyskała dodatkowe wsparcie ze środków rządowych w kwocie blisko 12 mln złotych! Dziękujemy Panowie Ministrowie Andrzej Adamczyk i Rafał Weber!” – napisał radny, będący jednocześnie szefem tarnobrzeskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.