Budowali na medal – wielki sukces uczniów tarnobrzeskiej “Budowlanki” [zdjęcia]

0
Showing 1 of 9

Małgorzata Mierzwa i Adrian Korczyński, uczniowie 2 klasy Technikum Robót Wykończeniowych z Aranżacją Wnętrz tarnobrzeskiej “Budowlanki”, zdobyli srebrny medal na IX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Budowlanej “Buduj z Pasją” – największej tego typu branżowej imprezie w Polsce.

– To olbrzymi sukces, w finale Olimpiady zmierzyli się przedstawiciele 16 najlepszych szkół budowlanych z całego kraju. Uczniowie mieli do wykonania zadania wymyślone przez sponsorów imprezy, największe firmy z branży budowlanej. W tym roku w części praktycznej budowali ściankę działową z płyt karton-gips, według przygotowanego projektu. Musieli ściśle przestrzegać wszelkich prawideł sztuki budowlanej, zachować odpowiednie wymiary, a na koniec docieplić ściankę. Wszystko pod okiem jury. Na to zadanie mieli 3,5 godziny. Potem, w części teoretycznej, odpowiadali na 40 specjalistycznych pytań – mówi Rafał Sawicki, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Tarnobrzegu, popularnej “Budowlanki”.

Ekipa reprezentująca tarnobrzeską szkołę poradziła sobie z zadaniami wybornie, zajmując ostatecznie 2 miejsce i zdobywając srebrny medal.

– Olimpiada odbyła się w Gliwicach, w czasie wielkich Międzynarodowych Targów Budowlanych. Dzięki sukcesowi naszych uczniów, uczestnicy targów wielokrotnie usłyszeli podczas imprezy o Tarnobrzegu. Jesteśmy z nich bardzo dumni – mówi R. Sawicki.

fot. ZS nr 3 w Tarnobrzegu

Showing 1 of 9
Share.

Comments are closed.