Chcą ratować Łukasza. Ty też możesz pomóc

0

Od 5 października stalowowolskie Stowarzyszenie „Dobro Powraca” prowadzi akcję wsparcia dla Łukasza Sobiło, mieszkańca powiatu niżańskiego.

On swój problem przedstawia tak: „Mam 33 lata, jestem żonaty i mam syna Filipa (5 lat). Rok temu zdiagnozowano u mnie nowotwór, duży guz w śródpiersiu. Okazało się że jest to ziarnica złośliwa. Natychmiast podjąłem leczenie w Podkarpackim Centrum Onkologii w Brzozowie. Podano mi 3 cykle chemioterapii. Niestety, trzeci cykl został powikłany sepsą. Po ciężkiej walce lekarzom udało się mnie wyciągnąć z ciężkiego stanu i podano mi kolejne cykle chemii. Po badaniach stwierdzono jednak, że choroba w dalszym ciągu postępuje. Skierowano mnie na konsultacje do Katowic. Tam zlecili mi koleją chemię i po dwóch cyklach zrobiono badania. Guz się powiększa i choroba postępuje dalej. Lekarze stwierdzili że nowotwór jest chemiooporny. Istnieje jednak lek, który mógłby mi pomóc, lecz nie jest on refundowany przez NFZ i jest on bardzo drogi. Koszt leku to ok. 370 tyś. złotych. Mnie i mojej rodziny nie stać na tak drogi lek. Dlatego zwracam się z prośbą o pomoc w zorganizowaniu funduszy na ten lek w ramach działalności Państwa stowarzyszenia. Za wszystkie dobre gesty i inicjatywy z góry dziękuję.”

Sprawa jest pilna. Chemioodporny guz powiększa się, co akcji pomocowej nadaje charakter prawdziwego wyścigu o życie młodego człowieka. Nadzieję na jego wyzdrowienia jest obecnie tylko lek, o który Łukasz prosi. Każdy, kto chce pomóc Łukaszowi, może wpłacić dowolna kwotę na konto bankowe Stowarzyszenia „Dobro Powraca” 60 2030 0045 1110 0000 0237 0190 w Bank BGŻ SA, Oddział operacyjny w Stalowej Woli, z dopiskiem: „dla Łukasza”

Liczy się każda, nawet najdrobniejsza kwota, bo – co „Dobro…” nieustannie udowadnia – z drobnych rzeczy rodzą się te wielkie. (r)

Share.

Comments are closed.