Dajcie nam szansę

0

Lokatorzy budynku komunalnego w Trześni oczekują, że władze gminy pozwolą im skorzystać z bonifikaty przy wykupie mieszkań. Ich zdaniem cena 2,2 tysiąca złotych za metr, jaką proponuje im gmina, jest nie do przyjęcia.

Gmina chce, aby najemcy lokali komunalnych wykupili je jeszcze w tym roku. Jako, że jej sytuacja finansowa nie jest zbyt dobra, władze postanowiły nie proponować im żadnej, nawet najmniejszej bonifikaty (więcej o budżetowych problemach gminy Gorzyce na stronie …) . Wynajęty przez urząd rzeczoznawca cenę jednego metra kwadratowego mieszkania wycenił na 2,2 tysiąca złotych. Zdaniem mieszkańców grubo przesadził. Kilkoro z nich pojawiło się ubiegłotygodniowej sesji rady gminy. Ich argumenty nie spotkały się jednak ze zrozumieniem ze strony wójta, ani radnych

Wszyscy pamiętamy warunki, jakie zastaliśmy wchodząc do tych mieszkań. Ich san był surowy. A później były trzy powodzie i do dziś w budynku jest grzyb. Zmodernizowaliśmy te mieszkania. Włożyliśmy tam trochę pieniążków i serce – mówiła podczas sesji jedna z lokatorek budynku socjalnego w Trześni. – Jesteśmy skłonni je wykupić. Tylko proszę, dajcie nam szansę na to. Przyjedźcie do nas i zobaczcie w jakim stanie jest budynek, i mieszkania. Zobaczcie, kto je wyremontował i urządził tak, że dziś rzeczoznawca pisze w wycenie o podwyższonym standardzie. Zobaczcie jak mieszkamy i wtedy oceńcie czy sprzedać je nam za sto procent wartości, czy jednak z jakąś bonifikatą. (…)

Rafał Nieckarz

Więcej w papierowym wydaniu “TN”.

Share.

Comments are closed.