Ruszyła budowa wielofunkcyjnego, nowoczesnego obiektu o powierzchni 6 tys. mkw. Będzie to zarówno pierwszy projekt w budowie w ramach Programu Fabryka, a także pierwszy biurowiec klasy A w Stalowej Woli. Prace budowlane mają potrwać 17 miesięcy.
W poniedziałek, 17 stycznia, na placu budowy w rejonie ulic Okulickiego i Floriańskiej w Stalowej Woli wmurowano akt erekcyjny pod biurowiec Urbi Ferro. Budynek będzie miał trzy kondygnacje, na jego piętrach znajdą się przestrzenie biurowe, zaś na parterze lokale handlowo-usługowe.
W środku budynku zbudowane zostanie patio obsadzone drzewami, które stanowić będzie zieloną enklawę i strefę wypoczynku. Na powierzchni obiektu znajdzie się również parking w garażu podziemnym oraz na powierzchni, który pomieści 133 pojazdy. Swoje miejsce znajdzie również stacja do ładowania samochodów elektrycznych.
Zobacz także:
- 31-latka zmarła dwa dni po porodzie w niżańskim szpitalu. Sprawę bada prokuratura w Rzeszowie
Partnerami tej inwestycji są spółka Operator ARP z grupy Agencji Rozwoju Przemysłu i miasto Stalowa Wola, które wskazało teren realizacji przedsięwzięcia.
- Stalowa Wola jest oczywistym wyborem z wielu względów. Przede wszystkim województwo podkarpackie to teren funkcjonowania naszych dwóch Specjalnych Stref Ekonomicznych - tarnobrzeskiej i mieleckiej. Jest to ośrodek o długiej historii przemysłowej, który bardzo dynamicznie się rozwija. Wybór Stalowej Woli był więc oczywistym - chcieliśmy dać dodatkowy impuls do rozwoju tego miasta po to, by te działania, które podejmujemy w obrębie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, mogły się przenieść również na etap stwarzania jeszcze lepszych warunków dla inwestorów i przedsiębiorców - mówi Paweł Kolczyński, wiceprezes ARP S.A.
Zobacz także:
- Wybrano nowego dyrektora szpitala w Stalowej Woli
Projekt biurowca opracowała krakowska pracownia URBA Architects. "Zaproponowano zwartą bryłę budynku wraz z horyzontalnym rytmem otworów okiennych o grafitowej ślusarce okiennej, podkreślających jasny kolor elewacji, tym samym nawiązując do najlepszych tradycji architektury okresu międzywojennego, w którym powstał Centralny Okręg Przemysłowy" - czytamy na stronie Urzędu Miasta.
Stalowa Wola jest jednym z pierwszych miast, które przystąpiły do Programu Fabryka realizowanego przez spółkę Operator ARP. Jego głównym celem jest stymulowanie rozwoju gospodarczego polskich miast średniej wielkości.
- Stalowa Wola od samego momentu powstania jest miastem nastawionym na rozwój i nowoczesne rozwiązania - ta zasada pozostaje niezmienna od ponad 80 lat. Cieszę się, że kolejna inicjatywa Grupy ARP realizuje tę ideę. Zaproponowany projekt - czyli nowoczesna przestrzeń służąca rozwojowi biznesu - wpisuje się w DNA miasta. Wskazując działkę, na której powstanie biurowiec Urbi Ferro, realizujemy jedno z założeń Programu Fabryka czyli wzmacnianie potencjału centrów miast. To ścisłe centrum Stalowej Woli, dobrze skomunikowane, przy węźle przesiadkowym, miejsce w którym toczy się życie oraz znajdują się liczne punkty handlowe i usługowe. Stanowi to ważny aspekt potęgujący atrakcyjność naszego wspólnego przedsięwzięcia. Ta inwestycja uzupełnia także wielki plan Strategicznego Parku Inwestycyjnego Euro-Park Stalowa Wola, który również realizujemy wspólnie z ARP - podkreśla Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.
Zobacz także:
- Miasto dofinansuje remonty zabytkowych kamienic na Rynku w Stalowej Woli-Rozwadowie
Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Adamietz. Zgodnie z harmonogramem prace budowlane mają się zakończyć w drugim kwartale 2023 roku. Inwestorów w pozyskaniu najemców do budynku wesprze największa na świecie agencja doradcza CBRE. Operator ARP odpowiada za realizację Programu Fabryka, który - poza Stalową Wolą jest realizowany w Elblągu i Włocławku.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz