Gmina Gorzyce przekazała przyłbice dla szpitala w Nowej Dębie

0

Urząd Gminy Gorzyce przekazał 150 przyłbic ochronnych dla szpitala w Nowej Dębie. Wszystko to dzięki akcji „Przyłbice dla polskich szpitali” realizowanej przez Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych.

W uzgodnieniu ze szpitalem w Tarnobrzegu i Nowej Dębie gorzyccy urzędnicy przygotowali wstępne zapotrzebowanie na materiały będące w ofercie Związku. Pierwsza partia – 150 przyłbic już trafiła do szpitala w Nowej Dębie. Przyłbice zaoferowała firma Lamela, która jest członkiem PZPTS. Kolejne zamówienia czekają na realizację.

„Przyłbice dla polskich szpitali” to charytatywna akcja firm zrzeszonych w Polskim Związku Przetwórców Tworzy Sztucznych, jako wyraz solidarności z przedstawicielami służby zdrowia w tym wyjątkowo trudnym czasie pandemii.

Szczodrość przedstawicieli branży tworzyw sztucznych zasługuje na największe uznanie, zaś skala udzielonej przez nich pomocy jest imponująca. Prawie pół miliona przyłbic to świadomość, że prawie pół miliona lekarzy i pielęgniarek ma ochronę, jakiej w najwyższym stopniu potrzebują w tym koronawirusowym czasie. Niezależnie od możliwości staramy się pomóc wszystkim potrzebującym, rozumiejąc jak kluczowe jest bezpieczeństwo służby zdrowia w okresie pandemii – powiedział Robert Szyman, Dyrektor Generalny Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych.

Zobacz także:
– Niebezpieczny wypadek pomiędzy Trześnią a Furmanami. Jedna osoba ranna [zdjęcia]

– Tarnobrzeg. Długa kolejka przed targiem [zdjęcia]
– Rowery miejskie znów dostępne

Do tej pory, dzięki zaangażowaniu ponad 60 firm, które współtworzą Związek, na rynek medyczny trafiło prawie 0,5 mln przyłbic oraz innych produktów plastikowych jak kubki, miseczki, sztućce, folie, worki i inne materiały niezbędne do bezpiecznego funkcjonowania szpitali i pracowników medycznych.

Współpraca nie byłaby możliwa gdyby nie Dominika Górska – mieszkanka gminy Gorzyce i senior menager w firmie Martis, która obsługuje komunikacyjnie Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych.

To ona skontaktowała się z pracownikami Urzędu Gminy Gorzyce i opowiedziała o akcji charytatywnej prowadzonej przez PZPTS, której celem jest pomoc dla placówek medycznych.

Źródło/Fot. UG Gorzyce

Share.

Leave A Reply