reklama
Golejów uroczyście otwarty! Po rewitalizacji wygląda naprawdę imponująco [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 20 sierpnia
reklama

Golejów uroczyście otwarty! Po rewitalizacji wygląda naprawdę imponująco [zdjęcia]

0
1 z 11

Popularny kompleks turystyczny w Golejowie pod Staszowem uroczyście otwarto po zakończonej niedawno rewitalizacji. Przeprowadzona inwestycja obejmowała  m.in. oczyszczenie jezior, powiększenie plaży, wymianę piachu i drewnianych pomostów.

W oficjalnym oddaniu do użytku zrewitalizowanego obiektu uczestniczyli m.in. minister w Kancelarii Premiera Michał Cieślak, wiceminister sportu Anna Krupka, a także starosta staszowski Józef Żółciak i burmistrz Staszowa Leszek Kopeć. Jak zaznaczyła Anna Krupka, w programie Polski Ład zarezerwowane są środki na dokończenie prac w Golejowie. To 5 mln zł. Zdaniem wiceminister malownicze jeziora położone w rozległym kompleksie leśnym, to jedna z najpiękniejszych wizytówek Staszowa, która ma szansę  przyciągać wczasowiczów z różnych zakątków Polski. Zakończona w listopadzie inwestycja kosztowała ok. 7 mln zł, z czego prawie 5 mln pochodziło z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, a pozostałe pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz z budżetu miasta.

Wśród planowanych jeszcze do wykonania prac na terenie Golejowa burmistrz Leszek Kopeć wymienia m.in.  budowę parku linowego, sauny, boiska do piłki plażowej oraz wymianę domków wypoczynkowych w ośrodku należącym do gminy.

Uroczystość otwarcia kompleksu było z akcją charytatywną dla małej Igi Kaczmarczyk z Opatowa, zmagającej się z rdzeniowym zanikiem mięśni. Pomóc jej może podanie leku, którego koszt to ponad 9 mln złotych. Terapię dziewczynki można było wspomóc, kupując regionalne specjały przygotowane przez okoliczne koła gospodyń wiejskich. W trakcie imprezy sezon kąpielowy zainaugurował Staszowski Klub Morsów. Fot. H. Gawłowicz

1 z 11

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.