Grand Prix „Wygraj Sukces” dla tarnobrzeżanina [zdjęcia]

0

Aleksander Szwarnowiecki z Tarnobrzega zdobył Grand Prix 25 konkursu piosenki dla dzieci i młodzieży „Wygraj Sukces”. Wśród tryumfatorów poszczególnych kategorii wiekowych znalazły się też inne osoby z naszego regionu. Tegoroczna edycja konkursu była nietypowa – ze względu na pandemię koronawirusa, przeprowadzono ją zdalnie, zaś wyniki konkursu ogłoszono podczas transmisji on-line.

Dla Aleksandra Szwarnowieckiego, ucznia Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu, był to wyjątkowo szczęśliwy weekend. Przedsmak tryumfu miał już w piątek, 20 listopada, gdy w Kielcach ogłoszono laureatów Międzynarodowego Festiwalu Piosenkarzy Dziecięcych i Młodzieżowych im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina. Okazało się, że młody tarnobrzeżanin zwyciężył w kategorii wiekowej 9-12 lat. Sobota, 21 listopada, przyniosła jeszcze większy sukces – chłopiec zdobył Grand Prix największego i najbardziej prestiżowego w Polsce konkursu wokalnego dla dzieci i młodzieży „Wygraj Sukces”.

Tarnobrzeżanin nie jest jedynym przedstawicielem regionu uhonorowanym w tarnobrzeskim konkursie. W najmłodszej kategorii wiekowej „Wygraj Sukces” 2 miejsce wywalczyła Marcelina Obara z Tarnobrzega, zaś wyróżnienie otrzymała Lena Małodzińska z Padwi Narodowej.

W II kategorii wiekowej (roczniki 2007 – 2009) wyróżnienia otrzymały Maja Janowska z Rytwian i Marta Mortka z Tarnobrzega.

„Naszych” nie zabrakło również w III kategorii wiekowej „Wygraj Sukces” (roczniki 2004-2006). Jedno z wyróżnień w tej kategorii przyznano Julii Walczynie z Trześni.

W najstarszej kategorii wiekowej konkursu (roczniki 2001 – 2003) 3 miejsce zajęła Natalia Ciecierska z Tarnobrzega.

Share.

Leave A Reply