IV Bieg Jarski o ... sandały bł. Wincentego Kadłubka już w najbliższą niedzielę. Trwają zapisy - Tygodnik Nadwiślański
środa, 30 listopada
reklama

IV Bieg Jarski o … sandały bł. Wincentego Kadłubka już w najbliższą niedzielę. Trwają zapisy

0

Trwają zapisy na IV Bieg Jarski NA ZDROWIE! o … sandały bł. Wincentego Kadłubka. Wydarzenie ma przypomnieć tę postać, patrona Sandomierza i diecezji sandomierskiej, a jednocześnie promować zdrowy styl życia – aktywność i dietę wegetariańską.

Bieg odbędzie się w najbliższą niedzielę, 2 października. Biuro zawodów będzie działać na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Sandomierzu od godziny 8 do 9.30. Zawodnicy wystartują o 10. Będą mieli do pokonania pięciokilometrową trasę, wiodącą w dużej części przez sady, do Andruszkowic. Tam, w siedzibie Świętokrzyskiego Ogrodu Inspiracji, zwycięzcy wśród kobiet i mężczyzn otrzymają „Sandały Mistrza”, czyli rzeźby ceramiczne. Wśród uczestników biegu rozlosowana zostanie również nagroda – wolnoobrotowa wyciskarka do owoców.

Później rozpocznie się jarski piknik ze wspólnym śpiewaniem i degustacją świeżych soków. Przypomniany zostanie patron wydarzenia. – Podzielimy się  historią o bł. Wincentym Kadłubku, który był między innymi prekursorem podawania na polskie stoły jarzyn, ziół i przypraw, dla którego bycie zdrowym to wymóg i podstawowa cnota w służeniu ojczyźnie – mówi Anna Przybysz, prezes Świętokrzyskiego Ogrodu Inspiracji, pomysłodawczyni imprezy.

O godzinie 14, na zakończenie wydarzenia, przy zabytkowej figurze bł. Wincentego Kadłubka na tzw. Królówce w Andruszkowicach, odprawiona zostanie polowa msza święta.

Szczegóły dotyczące zapisów znajdują się na plakacie.

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.