"Jesienna terapia półtonami", czyli Witamina Jazz w Sandomierzu. Pierwszy koncert już dzisiaj - Tygodnik Nadwiślański
środa, 29 czerwca
reklama

„Jesienna terapia półtonami”, czyli Witamina Jazz w Sandomierzu. Pierwszy koncert już dzisiaj

0

Witamina Jazz rozpoczyna się dzisiaj (w czwartek, 28 listopada) w Sandomierzu. Jest to cykliczne, jesienne wydarzenie oferujące melomanom możliwość posłuchania na żywo znakomitych muzyków jazzowych. 

– Nasze wydarzenie to terapia półtonami dla wszystkich, którzy jesienną porą odczuwają brak dostatecznego wpływu dobrej muzyki na swój organizm – mówią organizatorzy.

Dzisiaj w Klubie Lapidarium wystąpi Irek Głyk Vibe Expression. Będzie to wieczór z klasycznym jazzem. Irek Głyk należy do czołówki polskich wibrafonistów. Współpracował z największymi gwiazdami muzyki rockowej i jazzowej. Towarzyszyć mu będzie Piotr Matusik, uznany pianista i kompozytor.

Propozycją na piątek jest występ duetu Bolewski/Tubis z projektem „Obywatel Jazz”. Jest to powrót do kultowych już piosenek Republiki i Obywatela G.C., w nowych, jazzowych aranżacjach. Ten koncert również odbędzie się w piwnicach Ratusza.

Martyna Puszka – Maziarz Septet zaprezentuje się w sobotę w Porcie Kultury. Troje artystów występujących w tym zespole to instruktorzy współpracujący z Sandomierskim Centrum Kultury. Każdy z nich ukończył Akademię Muzyczną. W wykonaniu formacji będzie można usłyszeć oryginalne i nieoczywiste aranżacje utworów Arethy Franklin, Etty James, Steviego Wondera, Natalie Cole i innych twórców.

Gwiazdą Witaminy Jazz będzie Aga Zaryan. Jej twórczość to kwintesencja tego, co najlepsze w historii jazzu, a zarazem kontynuacja tradycji legendarnych dokonań wokalistek jazzowych. Artystce będzie towarzyszył gitarzysta Szymon Mika. Ten koncert odbędzie się na finał wydarzenia – w niedzielę, 31 października w Porcie Kultury.

Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godzinie 20. Bilety dostępne są w Centrum Informacji Turystycznej w Sandomierzu lub na stronie: www.kupbilecik.pl.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.