reklama
Kierowca miał prawie 3 promile alkoholu! Zatrzymała go mieszkanka gminy Ożarów - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

Kierowca miał prawie 3 promile alkoholu! Zatrzymała go mieszkanka gminy Ożarów

0

Mieszkanka gminy Ożarów ujęła wczoraj na gorącym uczynku nietrzeźwego kierującego fiatem. Obywatelska postawa kobiety być może zapobiegła tragedii, ponieważ okazało się, że zatrzymany 54-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

CZYTAJ TAKŻE:

Kompletnie pijana matka w Stalowej Woli pojechała z dzieckiem… umyć samochód

Wczoraj kilka minut przed godziną 12.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego. Do zdarzenia doszło w miejscowości Ćmielów. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci z ostrowieckiej drogówki. Z relacji zgłaszającej wynikało, że zauważyła ona jak do pojazdu marki Fiat wsiadał mężczyzna, który jej zdaniem był pijany a następnie próbował odjechać. Kobieta chcąc zapobiec tragedii wyciągnęła kierującemu kluczyki z włoskiego auta i o całym zdarzeniu zawiadomiła stróżów prawa. Od 54-latka wyczuwalna była silna woń alkoholu. Mundurowi w trakcie prowadzonych czynności potwierdzili przypuszczenia interweniującej kobiety. Badanie alkomatem wskazało, że wsiadł on za kierownicę mając blisko 3 promile alkoholu. Tym razem dzięki odwadze i wzorowej postawie obywatelskiej nie doszło do tragedii.

Wkrótce za swój czyn 54-latek odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Pijany kierowca musi się liczyć również z dotkliwą karą finansową.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.