Klezmerskie klimaty w Zamku Tarnowskich w Tarnobrzegu - Tygodnik Nadwiślański
środa, 30 listopada
reklama

Klezmerskie klimaty w Zamku Tarnowskich w Tarnobrzegu

0

Muzeum-Zamek Tarnowskich w Tarnobrzegu zaprasza na trzecią edycję Spotkań Muzycznych w tarnobrzeskim Zamku: „Muzyka z Energią”. Tym razem koncert w wykonaniu zespołu „Mrozek Klezmer Quartet” zatytułowany jest „Muzyka świata z żydowską duszą”. Znakomity artysta wraz ze swoim zespołem, zaprezentują najbardziej znane utwory z judaistycznego kręgu.

Partnerem i sponsorem wydarzenia jest Enea Połaniec. Koncert odbędzie się 25 listopada o godz. 18.00 w Zamku Tarnowskich w Dzikowie-Tarnobrzegu ul. Sandomierska 27.

Bilety w cenie 30 zł można nabywać w kasie Muzeum.

Wykonawca dzisiejszego koncertu, Woytek Mrozek to w swojej dziedzinie muzycznej prawdziwa gwiazda. Oto, co napisał o jego występie Yehudi Menuhin, jeden z najsłynniejszych na świecie dyrygentów i skrzypków.

„Gra tego artysty wyróżnia się oprócz znakomitej techniki dużą inteligencją muzyczną oraz ciepłym dźwiękiem, spontanicznością i uczuciowością. Dwa razy występował w renomowanej sali Prinzregententheater w Monachium na uroczystych koncertach LMN w mojej obecności i Profesora Augusta Everdinga. Nie tylko z powodu jego wysokich kwalifikacji, lecz także wielkiej autentyczności i miłego sposobu bycia, polecam jak najgoręcej Pana Wojtka Mrozka wszystkim kolegom muzykom, impresariom i sponsorom” – Yehudi Menuhin, LMN Monachium 10 marca 1997

 

Zostaw odpowiedź