Koło Gospodyń Wiejskich z Chwałek po raz trzeci zorganizowało profilaktyczną imprezę. Zainteresowanie było ogromne [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 27 listopada
reklama

Koło Gospodyń Wiejskich z Chwałek po raz trzeci zorganizowało profilaktyczną imprezę. Zainteresowanie było ogromne [zdjęcia]

0
1 z 3

W Chwałkach w gminie Obrazów odbyła się trzecia edycja Zdrowej Niedzieli, imprezy zorganizowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich „Chwałowianki”. Tegoroczna odsłona wydarzenia była poświęcona głównie zagadnieniom związanym z rakiem skóry i szeroko pojętą profilaktyką.

Uczestnicy imprezy, którzy w niedzielę tłumnie odwiedzili świetlicę w Chwałkach, dowiedzieli  się czym jest czerniak, jak zapobiec temu groźnemu nowotworowi oraz jak prowadzić samobadanie znamion na skórze.

Porad i konsultacji w tym zakresie udzielali dermatolodzy. Fundacja SOS Życie z Mielca wraz z lekarzami z Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie zaprosiła osoby aktywne na bezpłatne badania profilaktyczne w ramach projektu „WyRaS – Wykryj Raka Skóry! – badanie znamion na skórze”. Konsultacji z zakresu dermatologii udzielała także dr Joanna Piotrowicz.

Pogadankę pod hasłem „Naturalne substancje w profilaktyce nowotworów” z degustacją zdrowej żywności, poprowadziła Agnieszka Chmielewska. Na swoje stoiska zapraszały również sandomierskie Amazonki, diabetycy i pielęgniarki ze Szpitala Specjalistycznego Ducha Św. w Sandomierzu. Chętni mogli skorzystać także z bezpłatnych badań poziomu cukru i ciśnienia.

Podczas trwającego kilka godzin wydarzenia gospodynie zadbały o zdrowe przekąski i soki. Była także zupa dyniowa i racuchy z jabłkiem. Na osoby, które skorzystały z badań i konsultacji czekały nagrody od Apteki Nova.

Wydarzenie zostało dofinansowane przez Starostwo Powiatowe w Sandomierzu oraz Fundusz Sołecki w Chwałkach.

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu „TN”

Fot. arch.

1 z 3

Zostaw odpowiedź