Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP. Ruszył nabór zgłoszeń - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 25 czerwca
reklama

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP. Ruszył nabór zgłoszeń

0
1 z 1

Kancelaria Prezydenta RP ogłosiła nabór zgłoszeń do II edycji „Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP”. Do konkurencji będą mogły stanąć koła, których działalność trwa nie krócej niż dwa lata.

Celem konkursu jest ukazanie szerokiej działalności Kół Gospodyń Wiejskich w kilku obszarach: społecznym, kulturalnym i edukacyjnym, a także prezentacja i promocja aktywności KGW, ich działań prospołecznych, aktywizujących lokalne społeczności oraz wpływających na rozwój przedsiębiorczości kobiet, kultywowanie, popularyzowanie i utrwalanie najbardziej wartościowych kulturowych tradycji regionalnych.

Jury zwracać będzie uwagę również na przekazywanie tradycji kulinarnych, rękodzielniczych, przekazywanie zainteresowania twórczością ludową kolejnym pokoleniom oraz wychowanie młodzieży w duchu poszanowania tradycyjnych wartości.

Zobacz także: 
– Orszak Trzech Króli w Tarnobrzegu i Gorzycach. Jak będą wyglądały obchody?

By wziąć udział w konkursie członkinie muszą wypełnić kartę zgłoszeniową i przygotować materiał audiowizualny na temat działalności koła. Konkurs podzielony został na etap wojewódzki i ogólnopolski. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbędzie się podczas Dożynek Prezydenckich w Warszawie.

Warunkiem uczestnictwa jest min. 2-letnia, udokumentowana działalność koła oraz wpisane do Krajowego Rejestru KGW. Zgłoszenia należy wysyłać do 28 lutego wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: konkurs.KGW@prezydent.pl. Szczegóły konkursu na stronie prezydent.pl/malzonka-prezydenta

1 z 1

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.