Koronawirus – Apel o pomoc dla sandomierskiego szpitala. Odzew już jest

0

Zawiązała się grupa ” Solidarni ze służbą zdrowia  Sandomierz”, która chce wspierać  Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego. Jeden z jej inicjatorów już pospieszył z konkretną pomocą.

“Solidarni ze służbą zdrowia Sandomierz” to inicjatywa społeczna, zawiązana przez miejscowych przedsiębiorców przy akceptacji Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta w Sandomierzu, w porozumieniu z burmistrzem miasta.

“Ponieważ znana jest sytuacja szpitali, gdzie zaczyna brakować podstawowych środków ochrony indywidualnej oraz środków do dezynfekcji, my, jako społeczeństwo, powinniśmy POMÓC. Mając powyższe na uwadze, gorąco zachęcamy do zaangażowania się razem z nami w pozyskiwaniu darczyńców” –  napisali członkowie grupy na jej profilu na Facebooku.

Lista potrzeb szpitala, jak informują inicjatorzy akcji, to przede wszystkim: maseczki, kombinezony ochronne, rękawice medyczne nitrylowe jednorazowe, gogle ochronne, fartuchy jednorazowe i środki do dezynfekcji rąk.

Andrzej Kondrat, miejscowy przedsiębiorca znalazł firmę, która podjęła się uszycia 2000 sztuk maseczek dla sandomierskiej lecznicy. Zlecenie o wartości 5597 zł zostało już opłacone i w ciągu tygodnia będzie zrealizowane.

 

Share.

Comments are closed.