Lasowiackie wzory w sklepiku Zamku w Baranowie Sandomierskim [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Lasowiackie wzory w sklepiku Zamku w Baranowie Sandomierskim [zdjęcia]

0

Zamek w Baranowie Sandomierskim stawia coraz bardziej na promocję lokalnej kultury. W działającym na jego terenie sklepie od niedawna można nabywać produkty ze wzorami lasowiackimi.

Liczne stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich, a także ludowi artyści ostatnimi czasy mocno angażują się w krzewienie kultury lasowiackiej. Tworzenie regionalnych wyrobów czy ubiorów z charakterystycznymi wzorami ma popularyzować lokalny folklor z północy Podkarpacia. W tę ideę postanowił wpisać się również baranowski zamek.

Prowadzimy współpracę z instytucjami, które zajmują się promowaniem lokalnych produktów. Organizujemy festiwal „Na Styku Kultur”, współfinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Etno Polska. Teraz do naszego sklepu muzealnego staramy się wprowadzać elementy kojarzące się z kulturą lasowiacką – mówi Paweł Przykaza, dyrektor Zamku w Baranowie Sandomierskim.

W ofercie zamkowego sklepu są m.in. filiżanki, poduszki z naturalną gryką i torby przyozdobione lasowiackimi motywami.

Mam nadzieję, że spotka się to z zainteresowaniem turystów z innych części kraju, którzy przyjadą tutaj, zobaczą inną kulturę i będą chcieli jej część zabrać ze sobą do domu – dodaje Paweł Przykaza. Sklep Zamku w Baranowie Sandomierskim czynny jest w godzinach zwiedzania, czyli od 10 do 17.

Produkty z lasowiackim wzorem z zamkowym sklepiku:

Lasowiackie wzory w sklepiku Zamku w Baranowie Sandomierskim Produkty z lasowiackim wzorem z zamkowym sklepiku:

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.