reklama
Mały Bartoszek z pow. sandomierskiego potrzebuje ogromnego wsparcia. Zbiórka 10 mln zł na lek - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

Mały Bartoszek z pow. sandomierskiego potrzebuje ogromnego wsparcia. Zbiórka 10 mln zł na lek

0

Pochodzący z Łoniowa 13-miesięczy Bartosz Jędrasik choruje na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Terapia jest bardzo kosztowna. By chłopiec otrzymał lek, potrzeba 10 mln zł.

Przypomnijmy, że nie tak dawno prowadzona była zbiórka na leczenie Bariusia Przychodzkiego z Sandomierza. Chłopczyk także choruje na SMA. Pieniądze udało się uzbierać i po otrzymaniu leku niemal błyskawicznie jego stan zdrowia zaczął się poprawiać.

Traumatyczną historię przechodzą teraz rodzice Bartosza Jędrasika. „Wszystko zaczęło się od zwykłego przeziębienia i szczepionki w 11 miesiącu życia. Mocno zaniepokoiły nas wiotkie nogi i brak siły u syna. Lekarze uspokajali nas, uważali że dziecko ma jeszcze czas na to, aby uczyć się wstawać i chodzić. Nie dawało nam to spokoju, dlatego pilnie skontaktowaliśmy się z fizjoterapeutką. Podczas wizyty potwierdziła obniżone napięcie mięśni, zdecydowaliśmy się więc wykonać test w kierunku SMA. Wynik okazał się pozytywny,  nasz świat wywrócił się do góry nogami” – piszą rodzice chłopca i apelują o pomoc.

Utworzona została internetowa zbiórka pieniędzy. Akcję można wesprzeć pod tym linkiem: https://www.siepomaga.pl/bartosz-jedrasik?fbclid=IwAR0kqdHbVWYSQryJL7f83w4M06p60a0FL7JnPqLju_q8DQWOAeIhVW0bT1E

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.