Międzynarodowy performance na stadionie w Tarnobrzegu [zdjęcia] [wideo] - Tygodnik Nadwiślański
środa, 25 maja
reklama

Międzynarodowy performance na stadionie w Tarnobrzegu [zdjęcia] [wideo]

0
1 z 12

W drugą niedzielę maja, w wielu państwach świata (Australia, Austria, Belgia, Brazylia, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Grecja, Holandia, Kanada, Niemcy, Słowacja, Stany Zjednoczone,  Szwajcaria, Ukraina, Włochy) obchodzony jest Dzień Matki. Ponieważ w Polsce przebywa obecnie wiele matek z Ukrainy, które przez wojnę musiały uciekać z rodzinnego kraju, wolontariusze z Tarnobrzega przygotowali specjalny performance z myślą o nich.

 – Na samą myśl o tym, co dzieje się tuż za naszą granicą, na Ukrainie, łzy same cisną się do oczu. Chcieliśmy w ten szczególny dzień dać wyraz wsparcia i solidarności z ukraińskimi matkami, z których wiele jest obecnie rozdzielonych z rodzinami – mówi Marta Bednarska, jedna z organizatorek performance.

Organizatorzy wydarzenia ogłosili, że szukają chętnych do wzięcia udziału w performance. Zgłosiło się ponad 200 osób, zarówno z Polski, jak i z Ukrainy. W niedzielę, 8 maja, uczestnicy ustawili się na murawie Stadionu Miejskiego w Tarnobrzegu i z trzymanych kolorowych kartek papieru utworzyli dwie „żywe flagi” – Ukrainy i Polski. Równocześnie 12-letnia Lena Małodzińska, znana z występów m.in. w konkursie „Wygraj Sukces”, zaśpiewała po ukraińsku popularną na Ukrainie piosenkę o matce, wykonywaną często właśnie z okazji Dnia Matki.

Performance zorganizowany przez Fundację „Dla Ciebie” imienia Olgi Lilien oraz Tarnobrzeskie Centrum Wolontariatu (przy współpracy MOSiR Tarnobrzeg, TDK i Akademii Tańca Art Dance) zakończyło wspólne odtańczenie przez uczestników „Belgijki”.

1 z 12

Zostaw odpowiedź