reklama
Mieszkaniec Tarnobrzega zaatakowany siekierą we własnym mieszkaniu [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 9 sierpnia
reklama

Mieszkaniec Tarnobrzega zaatakowany siekierą we własnym mieszkaniu [zdjęcia]

0
1 z 12

AKTUALIZACJA: Sprawca krwawego ataku w Tarnobrzegu zatrzymany!

Nieznany sprawca napadł na mieszkańca Tarnobrzega i zadał mu cios siekierą, tasakiem, lub maczetą. Do ataku doszło w nocy, z soboty na niedzielę, 18/19 lipca. Krwawe wydarzenia rozegrały się na ulicy Dekutowskiego, w mieszkaniu ofiary.

Policja otrzymała informację o zdarzeniu o godzinie 22.30. Zgłaszający mężczyzna poinformował, że został we własnym mieszkaniu zaatakowany ostrym narzędziem przez nieznanego sprawcę. Na miejsce natychmiast zostały skierowane patrole policji, wezwano też zespół pogotowia ratunkowego – mówi podinspektor Beata Jędrzejewska – Wrona, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu.

Z wyjaśnień złożonych przez ofiarę ataku wynika, że po godzinie 22, ktoś zapukał do drzwi jego mieszkania. Właściciel otworzył, spodziewając się, że wraca jego przyjaciółka. Zamiast niej, na klatce stał nieznany mężczyzna, który zaraz po otwarciu drzwi zaatakował gospodarza jakimś ostrym narzędziem – siekierą, maczetą lub tasakiem. Wymierzony prawdopodobnie w głowę cios trafił w bark 42-letniego mężczyzny. Potem napastnik uciekł. Zaatakowany mężczyzna był pod wpływem alkoholu, miał 1,68 promila alkoholu w organizmie. Nie przeszkodziło mu to w wezwaniu pomocy.

Policjanci dokonali oględzin miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady, przeszukali też teren w poszukiwaniu narzędzia przestępstwa. Na miejscu obecny był również prokurator. Obecnie trwają czynności mające na celu ustalenie tożsamości napastnika i zatrzymanie go – mówi B. Jędrzejewska – Wrona.

Zobacz także:
– Sandomierzanka zakażona koronawirusem pracowała w komisji wyborczej

– Cztery kolejne zakażenia koronawirusem w Tarnobrzegu, nowy przypadek w powiecie stalowowolskim
– – Chcemy spokojnie żyć – mówią mieszkańcy osiedla Koćmierzów w Sandomierzu. Odbyło się tam spotkanie w sprawie S74 [zdjęcia]

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1075 przypadków zakażenia koronawirusem

Ranny 42-latek został przewieziony do szpitala. Tam opatrzono mu ranę, która na szczęście okazała się nie tak groźna, jak w pierwszym momencie wyglądało. Po udzieleniu pomocy medycznej, ofiara ataku została zwolniona do domu.

Fot. Mateusz Chmielowiec

Atak na ul. Dekutowskiego w Tarnobrzegu – 12 zdjęć:

1 z 12

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.