reklama
reklama
Miliony w ramach Polskiego Ładu trafi do Sandomierza. Jakie inwestycje w powiecie i gminach zostaną wsparte? - Tygodnik Nadwiślański
poniedziałek, 3 października
reklama

Miliony w ramach Polskiego Ładu trafi do Sandomierza. Jakie inwestycje w powiecie i gminach zostaną wsparte?

2

Deszcz pieniędzy spadł na nasz region w ramach dofinansowania z rządowego funduszu Polski Ład. Do Sandomierza i gmin powiatu sandomierskiego ma trafić kwota o łącznej wysokości ponad 67,7 milionów złotych. 

Wsparcie Polskiego Ładu otrzyma łącznie ponad 2780 gmin i powiatów, wśród których znalazł się również Sandomierz. Za kwotę niemal 12 milionów zł planowana jest budowa ulicy Okrzei wraz z łącznikiem do ulicy Kruczej oraz budowa ulicy Zawichojskiej w Sandomierzu.

Sporo pieniędzy trafi również do gmin powiatu sandomierskiego. Dofinansowanie w kwocie 7,5 mln zł otrzyma gmina Dwikozy na realizację I etapu zadań związanych z gospodarką wodno-ściekową. Nieco wyższa kwota, 7,7 mln zł, trafi do gminy Klimontów w związku z budową sieci wodociągowej w Borku, Byszówce, Kępiu, łącznika w Beradzu oraz wesprze modernizację pompowni wody z budową zbiornika wody w Grabinie. Inwestycja zakłada również montaż monitoringu przy sieciach wodociągowych.

Zobacz także: 
– 35 mln złotych dla Tarnobrzega w ramach Polskiego Ładu


Gmina Łoniów
na rozbudowę kanalizacji sanitarnej otrzyma 8 milionów zł, a gmina Obrazów w celu zrealizowania tego samego zadania wraz z budową oczyszczalni ścieków w Świątnikach, otrzyma 8,5 mln zł. Do gminy Samborzec na modernizację i rozbudowę systemy wodno-kanalizacyjnego trafi również 8 mln zł. Tyle samo pieniędzy ma popłynąć do gminy Wilczyce w ramach modernizacji infrastruktury drogowej na odcinku niemal 25 kilometrów.

Na budowę sieci wodociągowej w Zawichoście przeznaczone zostały fundusze w wysokości 1,3 mln zł. Planowane jest także wsparcie kwotą 4,3 mln zł inwestycji związanej z termomodernizacją budynków użyteczności publicznej na terenie Zawichostu, zaś na przebudowę i remont gminnej infrastruktury drogowej rząd przekazał kwotę 2,2 mln zł. Łącznie miasto i gmina Zawichost otrzyma niemal 8 mln zł wsparcia.

2 komentarze