autopromocja

Mobilna gra terenowa, czyli ciekawy sposób na poznanie gminy Samborzec

0

Do poznawania gminy Samborzec zachęca tamtejszy Gminny Ośrodek Kultury. Można to zrobić również sięgając po wakacyjną mobilną grę terenową.

 Gra pod nazwą „Tajemnice gminy Samborzec” została opracowana z myślą o dzieciach, młodzieży oraz o całych rodzinach. Jak mówi Sebastian Mazur, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, ma ona zrekompensować niedoszłe, ze względu na panującą epidemię, wakacyjne wycieczki z Klubem Młodego Wędrowca.

Mobilna gra terenowa to znakomita zabawa, podczas której na uczestników czeka 28 wyzwań. Dzięki nim można dowiedzieć się więcej o terenie, ludziach, wydarzeniach i historii gminy Samborzec. W każdym sołectwie gminy znajdują się zadania do rozwiązania, łatwiejsze i trudniejsze. Naprowadzać je będą ukryte wskazówki, które zdobywa się podczas wykonywania różnych zadań – wyjaśnia Sebastian Mazur.

Na grających czekają zdjęcia, nagrania audio i video, zagadki oraz kreatywne zadania manualne i ruchowe. Gra zapewnia możliwość zwiedzania wszystkich samborzeckich miejscowości rowerem, pieszo, skuterem, samochodem, razem ze znawcą tych terenów – Andrzejem Cebulą, przewodnikiem PTTK, regionalistą.

Gracze,  którzy uzyskają najwyższy wynik otrzymają nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik, niezależnie od punktacji, dostanie podziękowanie w postaci pamiątkowego dyplomu. Jednak, jak podkreśla dyrektor GOK, najważniejsze jest samo uczestnictwo w zabawie, tym samym możliwość lepszego poznania gminy Samborzec.

Zobacz także:
– Aż 4 nowe przypadki koronawirusa w powiecie sandomierskim
– Są już wyniki badań na koronawirusa, przeprowadzonych u pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Sandomierzu
– Koniec „pastwiska” w centrum Tarnobrzega [W najnowszym numerze]

Żeby zagrać wystarczy mieć smartfon z dostępem do Internetu i włączoną lokalizacją. Trzeba również pobrać darmową aplikację ActionTrack, a następnie zeskanować kod QR.

Gra potrwa do 18 września. Więcej informacji na jej temat dostępnych jest na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Samborcu: www.kulturasamborzec.pl.

Share.

Comments are closed.