reklama
Na stopach kryje się mapa całego ciała - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

Na stopach kryje się mapa całego ciała

1

Dwa i pół roku temu Ewelina Łuczakowska stworzyła w Tarnobrzegu wyjątkowe miejsce – Body Mind Soul Studio Pilates. Spełniła w ten sposób swoje marzenie o prowadzeniu innych ścieżką zdrowia. Pasję tę Ewelina dzieli z pozostałymi członkami ekipy studia, w tym z mężem Jakubem, który jest specjalistą z zakresu refleksologii.

Refleksologia, nazywana też terapią zonową, opiera się na umiejętnym uciskaniu konkretnych miejsc na stopach, dłoniach, twarzy oraz uszach. Miejsca te, tak zwane refleksy, odpowiadają konkretnym organom w naszym ciele.

Przez uciskanie ich w odpowiedni sposób pobudzamy przepływ impulsów nerwowych, poprawiamy ukrwienie chorych narządów, zwiększamy zasoby sił witalnych oraz przyspieszamy przemianę materii, korzystnie wpływając na oczyszczanie organizmu, a więc również na jego regenerację. Refleksologia ma za zadanie przywrócenie nam wewnętrznego spokoju oraz równowagi, która przy dzisiejszym szybkim tempie życia, często bywa zaburzona.

– W naszej stopie znajduje się aż 7200 nerwów, które łączą się z mózgiem oraz innymi częściami i narządami naszego ciała – mówi Jakub Łuczakowski i przywołuje przykład naszych zachodnich sąsiadów, gdzie refleksoterapia jest refundowana, jako pełnoprawna i powszechnie uznana forma terapii. – Stopy mają moc, której często nie doceniamy. Gdy im się przyjrzymy, zauważymy, że ich kształt odwzorowuje ludzką sylwetkę. Są jak mapa naszego ciała, można z nich wyczytać istotne informacje o stanie zdrowia.

Od niedawna swoje zabiegi Kuba wykonuje w zaciszu nowego gabinetu. W studiu wydzielona została zamknięta, przytulna przestrzeń, która sprzyja relaksowi i dobrej relacji z pacjentem. Do tego dochodzi odpowiednia muzyka i zapach naturalnych olejków stosowanych podczas zabiegów.

– Zazwyczaj widoczna poprawa następuje po drugim, trzecim zabiegu, choć tak naprawdę jest to kwestia bardzo indywidualna, uzależniona od wielu czynników. Tak samo jak indywidualny jest każdy z moich pacjentów – podkreśla J. Łuczakowski. – Rozpracowując zakończenia nerwowe informujemy całe ciało, że rozpoczyna się konkretny proces – czy to uspakajania czy lekkiego pobudzania, w zależności od potrzeb pacjenta.

Refleksolog podkreśla, że na ciało należy patrzeć holistycznie. Tam gdzie odczuwamy ból, niekoniecznie musi znajdować się źródło problemu. Dlatego łyknięcie tabletki, która go uśmierzy, nie załatwia sprawy. – Nie chcę stawiać w opozycji medycyny konwencjonalnej i niekonwencjonalnej, bo uważam, że poprzez współdziałanie obu tych dziedzin, osiąga się najlepsze efekty.

Więcej o zabiegach refleksologii dowiecie się ze strony Body Mind Soul Studio Pilates 

 

 

 

 

Jeden komentarz

Zostaw odpowiedź