Największa wiklinowa palma tylko w Rudniku nad Sanem. Ma ponad 6 metrów! [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 28 czerwca
reklama

Największa wiklinowa palma tylko w Rudniku nad Sanem. Ma ponad 6 metrów! [zdjęcia]

0

6 metrów i 40 cm – tyle ma największa wiklinowa palma w Rudniku nad Sanem, a dokładniej w Przędzelu – wsi gdzie rodzą się niebagatelne pomysły i mieszkają utalentowani ludzie. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Przędzelanki” postanowiły połączyć lokalne rzemiosło z tradycją i wykonać jedyną w swoim rodzaju wiklinową palmę.

Co roku w naszych sołectwach powstają tradycyjne palmy wielkanocne. Prym wiodą w tym Koła Gospodyń Wiejskich, które również w tym roku wyczarowały przepiękne palmy, przypominając w ten sposób, że Wielkanoc już coraz bliżej. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Przędzelu stanęły na wysokości zadania. To prawdopodobnie największa w regionie wiklinowa palma!. Cieszę się, że pokazują także i w ten sposób swój talent, ale jednocześnie kultywują naszą tradycję wikliniarską i przekazują ją młodemu pokoleniu – mówi Waldemar Grochowski, burmistrz Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem.

[irp]

Palma w całości wykonana jest z 40 kg wikliny, którą podarował Pan Jerzy Bigos prezes firmy ”Hejs” z Rudnika nad Sanem. Wyplataniem zajął się Pan Zbigniew Gontarz – pracownik Publicznej Szkoły Podstawowej w Przędzelu, a dekoracją kwiatów i wstążek – Panie z Koła Gospodyń. Nad całością wielkanocnego dzieła czuwała Pani Prezes KGW „Przędzelanki” Helena Idzi.

Tegoroczną największą wiklinową palmę można oglądnąć w najbliższą niedzielę w kościele p.w Matki Bożej Bolesnej w Przędzelu, a później również w Centrum Wikliniarstwa w Rudniku nad Sanem.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.