Nawet szczury tego nie wytrzymują [W najnowszym TN] - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 25 czerwca
reklama

Nawet szczury tego nie wytrzymują [W najnowszym TN]

0

Woda wybijająca z kanalizacji regularnie zatapia piwnice bloku przy ul. Skalna Góra 7 w Tarnobrzegu. Służby wodociągowe kilka razy dziennie muszą wypompowywać śmierdzącą ciecz. Od tego, co nas zalewa, zdychają szczury, na dodatek wszędzie pełno jest robactwa. Jak mamy żyć w takich warunkach?pytają zdesperowani mieszkańcy. Problem jest szerszy i dotyczy sporej części osiedla Przywiśle. Wcześniej z wybijającą z kanalizacji brudną cieczą zmagał się m.in. położony niedaleko kościół pod wezwaniem Chrystusa Króla.

Piwnice zalewa czasem i po kilka razy na dzień. Poziom wody momentami sięga prawie pół metra. O ile w ogóle można to nazwać wodą. To „coś” jest brudne, śmierdzące, ten smród zostaje, nawet po wypompowaniu. Przechodzi na klatkę schodową, wciska się do mieszkańmówi jedna z mieszkanek bloku.

Wszędzie lęgnie się robactwo. Tak się nie da mieszkać. Zostawiono nas z tym problemem samych. Spółdzielnia odsyła do Wodociągów, wodociągi do spółdzielni. Co z tego, że codziennie wypompowują, skoro zalewa nas regularnie, bez względu na pogodęnie kryje irytacji inny z mieszkańców bloku.

Lokatorzy pokazują, że…

Czytaj w papierowym
i elektronicznym wydaniu „TN”.

KUP e-TN:

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.