Nie w Golejowie, a w Bogorii. Dziś kolejna impreza charytatywna na rzecz chorego Marcelka - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Nie w Golejowie, a w Bogorii. Dziś kolejna impreza charytatywna na rzecz chorego Marcelka

0

Nad Zalewem Buczyna w Bogorii odbędzie się dziś kolejna akcja charytatywna na rzecz 4-letniego Marcelka Wójcika z Rytwian, walczącego z glejakiem nerwu wzrokowego.

W styczniu i w lutym podobne organizowane były w podstaszowskim Golejowie. Cieszyły się dużym zainteresowaniem i przyniosły dochód w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych, który przeznaczony zostanie na leczenie chłopca. Po ostatnim wydarzeniu na policję trafiło jednak zawiadomienie, że akcja ma charakter nielegalnego zgromadzenia, wobec czego organizatorzy zapowiedzieli rezygnację z kolejnych jej odsłon.

Czytaj także:

Ktoś zgłosił morsowanie dla Marcelka na policję

Ostatecznie sportowy piknik charytatywny przeniesiono nad inny popularny akwen. “Skoro nie udało się w Golejowie, może uda się w Bogorii” – informował w mediach społecznościowych wójt tej gminy Marcin Adamczyk, dodając, że “sport jest najlepszy na wirusa”. Scenariusz dzisiejszej akcji nad Zalewem Buczyna jest podobny do tych odbywających się wcześniej. Wydarzenie startuje o godz. 11. Jego pierwszym punktem będzie bieg marszowy wokół zalewu. O 12.20 trening zumby poprowadzi Weronika Koziarz-Dygulska, a o 13 odbędzie się morsowanie. Na godz. 14 zaplanowana jest plenerowa msza święta w intencji Marcela. W programie przewidziano także wiele dodatkowych atrakcji dla osób w każdym wieku. Będą licytacje ofiarowanych przedmiotów i usług, pokazy ratownictwa przygotowane przez jednostki OSP, a panie z kół gospodyń wiejskich przygotują degustacje lokalnych specjałów. Na godz. 16 zaplanowano przelot balonem nad Bogorią.

Leczenie Marcelka można wspomóc wpłacając datek za pośrednictwem portalu siepomaga.pl: https://www.siepomaga.pl/marcel-wojcik

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.