Niebawem w Nisku powstanie wirtualna strzelnica - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 4 grudnia
reklama

Niebawem w Nisku powstanie wirtualna strzelnica

0

Nisko w ramach programu Ministerstwa Obrony Narodowej „Strzelnica w powiecie 2022” otrzyma wirtualną strzelnicę.

Już niebawem w Nisku powstanie wirtualna strzelnica. Taką informację burmistrzowi Waldemarowi Ślusarczykowi przekazał przed tygodniem wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

Obiekt, wybudowany w ramach programu „Strzelnica w powiecie 2022”, znajdzie miejsce w pomieszczeniach Zespołu Szkół nr 2 w Nisku przy ulicy Tysiąclecia. Stosowne zobowiązania w tym zakresie podpisał już wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa. Z kolei oficjalne podpisanie umowy na utworzenie nowoczesnego miejsca do strzelania nastąpi 28 października w Nisku podczas przekazania wytycznych i informacji dotyczących obronności narodowej.

Program Ministerstwa Obrony Narodowej „Strzelnica w powiecie 2022” ma na celu umożliwienie prowadzania szkoleń strzeleckich, w szczególności wśród młodzieży, a także członków organizacji proobronnych oraz funkcjonariuszy uzbrojonych nie wchodzących w skład
Sił Zbrojnych.

– Dziękuje bardzo panu ministrowi Marcinowi Warchołowi za pomoc w pozyskaniu środków na utworzenie wirtualnej strzelnicy. To pierwszy tego typu obiekt w powiecie niżańskim. Będzie to doskonałe narzędzie do ćwiczeń zwłaszcza dla drużyn harcerskich, strażaków OSP czy innych grup zorganizowanych – mówi burmistrz Niska Waldemar Ślusarczyk.

Wirtualna strzelnica będzie nowoczesnym obiektem umożliwiającym prowadzenie szkolenia w postawach: leżącej, klęczącej i stojącej, jednocześnie dla czterech uczestników szkolenia z wykorzystaniem różnych rodzajów broni w tym samym czasie. Na strzelnicy tego typu będzie możliwe prowadzenie strzelań zarówno w postaci statycznej, jak i dynamicznej oraz treningów w różnym stopniu zaawansowania. Do dyspozycji osób szkolonych będą bezprzewodowe, laserowe symulatory i repliki broni. Urządzenie będzie miało możliwość rozbudowy o kolejne moduły.

Ćwiczenia ze strzelectwa laserowego poprawiają umiejętności techniczne, a także ułatwiają wykrywanie i eliminowanie błędów. Realistyczna symulacja polecana jest zwłaszcza początkującym strzelcom, którzy w takich warunkach nie muszą przejmować się czasem i amunicją podczas kontaktu z bronią. Nie bez znaczenia pozostaje brak stresu i bezpieczeństwo treningu. Umożliwia on nabranie dobrych nawyków w przyjaznym, doskonale przystosowanym środowisku. Niskie koszty pozwalają na odbywanie regularnych ćwiczeń, niezbędnych do wykształcenia odpowiedniej koordynacji i refleksu.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.